/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Pożar w fabryce mebli i drzwi wewnętrznych

Autor: Barbara Majdak / oprac. red
Źródło: KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim
Data: 2020-03-30


26. marca doszło do pożaru na terenie fabryki mebli i drzwi wewnętrznych Jandar w Denkówku. Ogień zniszczył halę magazynową.

Pożar w fabryce mebli i drzwi wewnętrznychPożar w fabryce mebli i drzwi wewnętrznychFot. Lokalna TV Ostrowiec / KP PSP

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim tuż przed godziną 5 rano. Do akcji zadysponowano łącznie 16 samochodów ratowniczo-gaśniczych, w sumie 44 strażaków.

Po przybyciu ratowników na miejsce akcji stwierdzono, że doszło do pożaru hali magazynowej z materiałami drewnopochodnymi, dobudowanej do budynku produkcyjnego o powierzchni około 3500m2. W związku z istniejącym zagrożeniem rozprzestrzenienia się pożaru na cały zakład zajmujący się produkcją drzwi i mebli, działania strażaków w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie podaniu wody w natarciu na palący się obiekt i w obronie sąsiedniej hali.

Pożar ze względu na nagromadzone tony materiałów palnych rozprzestrzeniał się szybko. Dodatkowo strażacy z płonącej hali wynosili butle z gazem propan-butan stanowiące poważne zagrożenie wybuchem. Po dwóch godzinach działań udało się opanować pożar, który rozprzestrzenił się na powierzchni około 800 m2. Dzięki zintensyfikowanym działaniom strażaków spaleniu uległa tylko niewielka hala magazynowa w której powstał pożar natomiast został obroniony cały zakład. Akcja trwała 18 godzin.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz