/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TARTACZNICTWO

Seria pożarów w tartakach

Autor: oprac. red
Źródło: Straż Pożarna
Data: 2020-03-26


W ostatnich dniach doszło do kilku pożarów tartaków. Szczęśliwie w żadnym z pożarów nikt nie został ranny.

Seria pożarów w tartakachSeria pożarów w tartakachFot. Zlotowskie.pl

26. marca ok. godz 10.00 doszło do pożaru na terenie tartaku w Tarnówce koło Złotowa (woj. wielkopolskie). W jego wyniku doszło do zawalenia konstrukcji dachu i zniszczenia budynków budynku produkcyjno-magazynowego o powierzchni ok. 250m2. W trwających ponad cztery godziny działaniach gaśniczych zaangażowanych było 62 strażaków, których głównym zadaniem była ochrona sąsiednich budynków, oraz gaszenie zarzewia ognia. Według wstępnych informacji ognień pojawił się w związku z wybuchem pieca centralnego ogrzewania.

21. marca miał miejsce pożar w tartaku w Hucie Szklanej w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim (woj, wielkopolskie). Ogień powstał w komorze suszarni wypełnionej w całości materiałem drzewnym. W trwającej sześć godzin akcji udział wzięło 16 zastępów straży pożarnej. Działania strażaków polegały przede wszystkim na podaniu wody i piany na źródło ognia oraz podaniu wody w obronie sąsiednich pomieszczeń. W celu całkowitego usunięcia zagrożenia koniecznym było użycie specjalistycznego sprzętu, którym sukcesywnie wybierano drewno z jednoczesnym jego dogaszaniem. Końcowym etapem działań była rozbiórka pokrycia dachowego i dogaszenie znajdującego się w jego przestrzeni wypełnienia w postaci pianki poliuretanowej. Suszarnia uległa kompletnemu zniszczeniu.

20. marca groźny pożar miał miejsce w tartaku w Jordanowie kod Suchej Beskidzkiej (woj. małopolskie). Ogień został zauważony o godz. 3.30 w nocy. Akcja strażaków, w której wzięło udział 15 zastępów - łącznie blisko 70 strażaków, trwała ok. 4 godzin. Spaleniu uległa kotłownia z piecem na trociny i zasobnikiem, pomieszczenie na opał, a także dwie suszarnie wraz ze znajdującym się w nich drewnem. Według ustaleń strażaków, pożar najprawdopodobniej powstał na skutek awarii podajnika zasilania pieca. Straty wstępnie oszacowano na ok. 150 tys zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz