/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
OKNA I DRZWI

Związek Polskie Okna i Drzwi wystąpił z petycją do premiera

Związek Polskie Okna i Drzwi

Autor: oprac. red
Źródło: Związek Polskie Okna i Drzwi
Data: 2020-03-26


W związku rozprzestrzeniającą się epidemią Covid-19, Związek Polskie Okna i Drzwi wystosował petycje do premiera Mateusza Morawieckiego zawierającą postulaty branży, mające na celu minimalizacje skutków kryzysu gospodarczego.

Związek Polskie Okna i Drzwi wystąpił z petycją do premieraZwiązek Polskie Okna i Drzwi wystąpił z petycją do premieraFot. POID

Przedsiębiorcy już dzisiaj borykają się z problemami związanymi z zachowaniem ciągłości dostaw, co niewątpliwie odbije się na polskiej gospodarce. Sytuację ekonomiczną może pogorszyć zatrzymanie produkcji na skutek kwarantanny pracowników. Ewentualne przestoje i kłopoty z płynnością firm mogą prowadzić do zmniejszonych wynagrodzeń lub opóźnień w wypłatach, czyli niższych dochodów. Wstrzymanie produkcji oznacza również zatrzymanie dostaw polskich komponentów, co oznacza ogromne straty dla polskich eksporterów.

Wielu polskich przedsiębiorców aktywnie angażuje się w walkę z rozprzestrzeniającym się wirusem, jednak dla zwalczania jego skutków, z którymi dopiero przyjdzie się nam mierzyć, niezbędne są kroki, zapewniające przedsiębiorstwom sprawne funkcjonowanie. Dotychczasowe propozycje rządu, w ramach pakietu osłonowego są niewystarczające i nie uratują gospodarki. W proponowanych rozwiązaniach nie zostały uwzględnione postulaty zgłaszane przez organizacje zrzeszające przedsiębiorców. Brakuje wielu ważnych rozwiązań, które realnie pomogłoby przetrwać skutki epidemii koronawirusa i utrzymać stabilizację finansową firm. Dlatego, jako przedstawiciele branży budowlanej chcemy dołączyć do dyskusji swój głos.

-Zwracamy się do przedstawicieli branży budowlanej o poparcie petycji w sprawie ratowania polskich przedsiębiorstw i miejsc pracy. Prosimy o wskazanie najbardziej newralgicznych kwestii, które pozwolą nam wspólnie wypracować odpowiednie środki, w celu zminimalizowania skutków kryzysu gospodarczego - mówi Paweł Wróblewski, dyrektor zarządzający w Związku Polskie Okna i Drzwi.

Petycję można podpisać na stronie https://forms.gle/fiMvi9hmodNiyf4E7 do 27. marca 2020r.

Postulaty Związku Polskie Okna i Drzwi:

● Ulga podatkowa dla firm, które nie zaprzestaną produkcji
● Przesuniecie terminu rozliczenia podatku CIT
● Odroczenie obciążeń budżetowych typu: podatek dochodowy PIT i CIT, podatek VAT, podatek od nieruchomości
● Ulgi z tytułu składek ZUS dla wszystkich firm bez względu na wielkość, w uproszczonej procedurze i poza limitem de minimis
● Odłożenie rat kredytów dla wszystkich przedsiębiorstw bez względu na wielkość,
● Udzielenia przez Państwo gwarancji dla firm pod nowe kredyty bankowe, głównie obrotowe, które będą potrzebne na utrzymanie czy też odzyskanie płynności finansowej również dla dużych firm
● Udzielenia gwarancji na limity dla firm ubezpieczających należności
● Wprowadzenie ulgi remontowo - budowlanej w podatku dochodowym, dla pobudzenia branży po epidemii
● Wprowadzenie zastosowania skróconego czasu pracy oraz dopłaty do wynagrodzeń pracowników z tytułu gwarantowanych świadczeń pracowniczych, w okresie zmniejszenia sprzedaży lub całkowitego przestoju.
● Dopłaty do średniej stawki pracownika liczonej z ostatniego kwartału ( nie do minimalnej jak proponuje rząd)
● Zwiększenie limitu regulujące zwolnienia grupowe
● Możliwość redukcji etatu do połowy wymiaru godzin
● Wsparcie dla firm w kwestii zabezpieczenia środków higieny


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

A płatność

Nabywcy towarów czy to okiennych czy meblowych
Ociągają się z zapłatą za produkt.
To jest zmora biznesu.

ZMORA BIZNESU [1]Odpowiedz na ten komentarz2020-03-26 09:04:36

Zgłoś nadużycie

Zatory płatnicze

Udrożnienie zatorów płatniczych bezwzględnie wymaga uregulowania. Jednak, czy producenci okien i mebli regulują swoje należności wobec swoich dostawców tak jakby chcieli żeby im regulowali ich nabywcy ?

Marek Jagielski [11]Odpowiedz na ten komentarz2020-03-31 09:47:45

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA