/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Stelmet wstrzymuje produkcję

Stelmet

Autor: oprac. dja
Źródło: Stelmet
Data: 2020-03-24


Zarząd Stelmet SA, europejskiego lidera w produkcji programu ogrodowego oraz jednego z czołowych polskich wytwórców pelletu, podjął decyzję w sprawie wstrzymania działalności z powodu epidemii koronawirusa.

Stelmet wstrzymuje produkcjęStelmet wstrzymuje produkcjęFot. D.Jabłoński

Decyzja podjęta została z uwagi na szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa oraz działania państw Unii Europejskiej, których skutkiem jest między innymi zamknięcie sieci sprzedaży, centrów handlowych i sklepów ze względu na ogłoszenie stanów wyjątkowych na większości terytorium Europy, jak również rozporządzeniami władz polskich w zakresie walki z rozprzestrzeniającym się wirusem oraz troską o zdrowie zatrudnionych pracowników.

Zgodnie z podjętą w dniu wczorajszym uchwałą, wszyscy pracownicy GrupyStelmet S.A. (za wyjątkiem pracowników, których praca jest niezbędna) w okresie od dnia 25. marca 2020r. do końca marca 2020 r. będą wykorzystywać urlopy wypoczynkowe i stopniowo będzie ograniczana działalność produkcyjna. Od 1. kwietnia do połowy kwietnia produkcja we wszystkich zakładach zostanie wstrzymana.

W ubiegłym tygodniu Stelmet informował o wstrzymaniu zamówień od wiodących odbiorców Grupy z rynku francuskiego, włoskiego oraz hiszpańskiego.

Grupa Stelmet zajmuje się produkcją i dystrybucją tzw. drewnianej architektury ogrodowej. Pod względem wolumenu produkcji w m , Grupa Stelmet jest największym w Polsce i Europie pionowo zintegrowanym producentem i dystrybutorem drewnianej architektury ogrodowej. Grupa wykonuje samodzielnie wszystkie procesy technologiczne - od zakupu surowca drzewnego, poprzez produkcję aż po pakowanie gotowych wyrobów. Grupa także zarządza w pełni logistyką dostaw do większości swoich klientów. Stelmet jest też jednym z czołowych polskich producentów pelletu.

Znacząca większość produktów Grupy Stelmet sprzedawana jest poza granicami Polski. Trafiają one do odbiorców w ponad 25 krajach, głównie do największych europejskich sieci sklepów DIY („Zrób To Sam”) i specjalistycznych marketów budowlanych. W roku obrotowym 2018/2019 całkowite przychody Grupy Stelmet wyniosły 602 mln zł. Firma zatrudnia ponad 1100 pracowników.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Dywersyfikacja / elastyczność

Inne przedsiębiorstwa branży drzewnej jeszcze działają choć coraz bardziej ściśle pod zamówienia, bez nadprodukcji i niech tak zostanie na zawsze. To w czym Stelmet jest wyspecjalizowany przeżywa akurat głęboki kryzys popytowy z powodu Covid_19. Decyzja wiec słuszna bo nadprodukcja zniszczyłaby płynność ze wszystkimi poważnymi skutkami. Wznowienie produkcji w realnej perspektywie może wymagać większej dywersyfikacji bo bogaty rynek na meble ogrodowe chyba nie otworzy się szybko. Na to wszystko nakłada się oczywiście niepewna dostępność pracowników powodu Covid19. Trudno ale nie beznadziejnie bo wszyscy konkurenci są w podobnej sytuacji.

Marek Jagielski [11]Odpowiedz na ten komentarz2020-03-24 13:55:55

Zgłoś nadużycie

Podobna branża

Działamy w tej samej branży. i jak na razie produkujemy. Zobaczymy jak długo .
Niestety ale takie duże firmy od lat psuły rynek zaniżając maksymalnie ceny na towary - siłą większego. Dzięki czemu mniejsze firmy takie jak nasze nie były wstanie z nim konkurować i dążyły do upadłości. Teraz to się może odbić. To samo się działo w innych branżach czego efekty zobaczymy w najbliższych miesiącach....

maX [4]Odpowiedz na ten komentarz2020-03-25 16:33:27

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA