/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Klon: Wzrost budowany na eksporcie tarcicy

Klon

Autor: oprac. dja
Źródło: Klon
Data: 2020-03-19


Dobre wyniki finansowe spółki Klon w minionym roku to w dużej mierze zasługa nowego portfela klientów eksportowych i przebudowanej oferty produktowej.

Klon: Wzrost budowany na eksporcie tarcicyKlon: Wzrost budowany na eksporcie tarcicyFot. Drewno.pl

W 2019r. Klon SA wypracowała zysk na poziomie 752 tys. zł (2018; 561 tys. zł) przy przychodach w wysokości 20,133 mln zł (2018: 19,472 mln zł). Spółka odnotowała blisko 3,5% wzrost sprzedaży i niespełna 34% wzroście zysku netto.

Według informacji zarządu spółki wzrost sprzedaży był możliwy dzięki przeprowadzonej w 2018 roku reorganizacji produktowej polegającej na skoncentrowaniu się na produkcji tarcicy oraz wysokomarżowych elementów drewnianych. Rozpoczęty w poprzednich latach proces zwiększania portfela odbiorców pozwolił na podniesienie sprzedaży eksportowej w 2019r. o ponad 15% w porównaniu do 2018r. Warto przy tym zauważyć, że nastąpił silny spadek sprzedaży do klientów z Unii Europejskiej (o 22%), który z nawiązką odrobiony został przez wzrost przychodów (o 27%) zrealizowanych przez nabywców z poza Unii.

Główny wzrost sprzedaży nastąpił w segmencie tarcicy mokrej i suchej (+22%). W pozostałych segmentach spółka zanotowała spadek przychodów: elementy meblowe (-50%), drewno opałowe i brykiet (-0,1%), usługi (wynajem, suszenie usługowe, struganie i klejenie płyt z materiałów powierzonych) (-4%).

Jak poinformowano w sprawozdaniu finansowy, spółka utrzymuje stabilny trend rozwoju działalności, płynnie dostosowując się do otoczenia i warunków rynkowych dbając o realizację długofalowego wzrostu. Zarząd firmy obecnie koncentruje się na realizowaniu kluczowych projektów rozwojowych, przede wszystkim rozszerzeniu asortymentu oferowanych tarcic, rozwijaniu współpracy w zakresie wykorzystania całości wyprodukowanego asortymentu tj. tarcic najniższych klas jak i drewna opałowego poprzez ich dalszy przerób.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz