/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
OKNA I DRZWI

Polskie firmy branży okien i drzwi chcą zmiany nowego terminu targów FENSTERBAU FRONTALE

Związek Polskie Okna i Drzwi

Autor:
Źródło: Związek Polskie Okna i Drzwi
Data: 2020-03-12


Po odwołaniu targów FENSTERBAU FRONTALE w Norymberdze, które miały odbyć się 18-21. marca, organizatorzy wyznaczyli nową datę. Kolejny termin to 16-19 czerwca 2020. Jak wskazują liczne głosy producentów, którzy planowali swój udział w targach i podtrzymują chęć uczestniczenia w nich w innym czasie, termin wyznaczony na drugą połowę czerwca nie jest terminem korzystnym. Może spowodować to konieczność wycofania się niektórych reprezentantów Polski w Norymberdze.

Wycofanie się z obecności na targach w Norymberdze, wiąże się z ogromnymi stratami finansowymi, które nie zostaną w pełni odzyskane. Polska branża stolarki straci również swoją reprezentacje na rynkach zagranicznych, co może niekorzystnie odbić się na dalszy rozwój działań eksportowych w najbliższym czasie, które już, przez obecną sytuację epidemiologiczną, zostały osłabione.

Związek Polskie Okna i Drzwi jako reprezentant branży, wychodzi z inicjatywą złożenia na ręce organizatorów stosownej petycji w sprawie ustalenia innego terminu, który umożliwi producentom zrealizowanie planów targowych. Jeśli przedstawiciele branży poprą wniosek o złożenie petycji w sprawie ustalenia innego terminu, zarząd POiD zabiegać będzie o poparcie petycji przez polski rząd, na spotkaniu z ministrem Robertem Nowickim w dniu 19. marca.

Czasu jest bardzo mało. Producenci musza potwierdzić udział w targach w czerwcu do 15. marca. Dlatego Związek POiD zachęca do wypełnienia deklaracji poparcia petycji w sprawie zmiany terminu targów FENSTERBAU FRONTALE 2020 i przesłanie na adres biuro@poid.eu do 13. marca 2020.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz