/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MEBLARSTWO

Forte nie odwoła się od wyników kontroli podatkowej

Fabryki Mebli Forte

Autor: oprac. red
Źródło: Fabryki Mebli Forte
Data: 2020-03-12


Zarząd Fabryki Mebli Forte zdecydował o nieskładaniu skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w zakresie ustalonej w wyniku kontroli zaległości w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych za lata 2015-2017 oraz odsetek od tej zaległości.

Forte nie odwoła się od wyników kontroli podatkowejForte nie odwoła się od wyników kontroli podatkowejFot. FM Forte

2. marca spółka podała, że zgodnie z wnioskami pokontrolnymi ustalono, że w latach 2015-2017 spółka zawyżyła koszty uzyskania przychodów z powodu nieprawidłowo oszacowanej wysokości opłaty licencyjnej za korzystanie ze znaku towarowego o kwotę ok. 18 mln zł. Wyliczona na tej podstawie zaległość podatkowa Forte z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych za lata 2015 2017 wynosi 3,4 mln zł, a szacowana wysokość odsetek od zaległości podatkowych z tego tytułu wynosi ok. 0,8 mln zł.

Spółka poinformowała, że 11. marca złożyła korektę deklaracji dot. wysokości podatku od osób prawnych tj. CIT 8 za lata 2015-2017. Kwota zaległości podatkowej będzie miała bezpośredni wpływ na wysokość skonsolidowanego wyniku netto za 2019 rok.

Według wstępnych wyników finansowych w IV kwartale ubiegłego roku Grupa Kapitałowa Forte uzyskała przychody w wysokości 337 mln zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA