/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
OPAKOWANIA

Produkcja palet EPAL w 2019r. utrzymała się na wysokim poziomie

Autor: oprac. red
Źródło: EPAL
Data: 2020-03-12


W ubiegłym roku wyprodukowanych i naprawionych zostało 123 mln szt. drewnianych palet z licencją EPAL. Oznacza to wzrost o 1,3%.

Produkcja palet EPAL w 2019r. utrzymała się na wysokim poziomieProdukcja palet EPAL w 2019r. utrzymała się na wysokim poziomieFot. EPAL

W minionym roku na licencji EPAL wyprodukowano około 96,2 mln szt. palet, czyli o ok. 2,4% więcej niż w roku poprzednim.

Z kolei ilość palet naprawionych spadłą o 2,5%. Ze statystyk organizacji wynika, że w 2019r. naprawiono 26,8 mln szt. palet za znakiem EPAL, wobec 27,5 mln szt. rok wcześniej. 2018 r.

Ws sumie do puli palet EPAL w 2019r. Trafiło 123,0 mln szt., co odpowiada wzrostowi o 1,3%.

-Mimo osłabienia sytuacji gospodarczej w Europie zapotrzebowanie i popyt na palety EPAL w roku 2019 wzrosły - mówi Robert Holliger, prezydent EPAL.

Liczba europalet EPAL w otwartym poolu na najwyższym poziome

Obecnie globalna logistyka transportowa ma do dyspozycji ponad 600 mln palet EPAL i 20 mln palet skrzyniowych, z których korzystają spedytorzy, przedsiębiorstwa transportowe i duże podmioty handlu detalicznego. Od wielu lat pool palet w Europie rośnie. Dzięki bardzo wysokiej produkcji nowych palet pool jest w stanie sprostać rosnącym wymaganiom jakościowym łańcucha dostaw. W związku z tym w dużych ilościach dostępne są też palety w klasach jakości A i B. Fundamentem całego systemu EPAL jest niezależne zapewnianie jakości, międzynarodowa ochrona znaku towarowego, akceptacja wszystkich uczestników rynku, odpowiedzialność ekologiczna i zrównoważony rozwój. Również palety skrzyniowe nieustannie cieszą się dużą popularnością w całym łańcuchu dostaw przemysłu motoryzacyjnego.

European Pallet Association e.V. (EPAL) poprzez liczący ponad 600 mln europalet EPAL oraz 20 mln palet skrzyniowych największy na świecie otwarty pool wymiany palet zapewnia przepływ towarów w świecie logistyki. Założone w roku 1991 stowarzyszenie zrzeszające licencjonowanych producentów i zakłady naprawcze nośników ładunku EPAL, na całym świecie odpowiedzialne jest za zapewnianie ich stałej jakości. Palety EPAL produkowane są z drewna uprawianego w sposób zrównoważony i neutralny pod względem emisji CO2, są naprawialne oraz poddawane recyklingowi, a dzięki swojej szerokiej dostępności skracają drogi transportu. EPAL jako stowarzyszenie nie dąży do osiągania własnych interesów gospodarczych, lecz wszystkie swoje decyzje podejmuje w rozumieniu interesów partnerów z przemysłu, handlu i logistyki. EPAL reprezentowany jest w ponad 30 krajach poprzez 14 komitetów narodowych, które zobowiązały się do realizacji celów EPAL na poziomie krajowym.

W Polsce reprezentantem EPAL jest założony w 1999 roku Ogólnopolski Związek Pracodawców Producentów Europalet, który pełni rolę Polskiego Komitetu Narodowego EPAL.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz