/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PALETY DREWNIANE - FILM

Linia do produkcji elementów palet firmy AMIX Wieczorek

Drewno.pl

Autor:
Źródło: Drewno.pl
Data: 2020-03-16


Pod koniec 2019r. w firmie Import-Eksport Karol Gołdyn zrealizowano inwestycję związaną z uruchomieniem nowej linii do produkcji elementów palet. Dostawcą technologii jest firma AMIX Wieczorek.

Linia do produkcji palet firmy AMIX WieczorekLinia do produkcji palet firmy AMIX WieczorekFot. Drewno.pl

Zakupiona przez inwestora linia produkcji elementów palet składa się z sześciu maszyn produkcyjnych połączonych przenośnikami. Umożliwiają one przerób kłód drewna o długości od 2,5 do 7 metrów i średnicy do 50 cm na typowe elementy palet.

Proces produkcji rozpoczyna się od załadunku kłód drewna na pierwszy element linii jakim jest podajnik podajnik kaskadowy inaczej nazywany podajnikiem schodkowym. Jego zadaniem jest rozdzielenie wałków drewna tak, aby wpadały pojedynczo na podajnik rolkowy podający kłody do kapówki. Praca podajnika kaskadowego odbywa się automatycznie lub jest sterowana przez operatora linii.

Zobacz film jaki zrealizowaliśmy dla firmy AMIX

Kapówka PTP-2500 to pilarka poprzeczna służąca do przycinania kłód surowca drzewnego na zadaną długość. Wyposażona jest w piłę tarczową pozwalającą na przecięcie kłody o maksymalnej średnicy 50cm oraz chwytak, który automatycznie dociska przycinaną kłodę stabilizując ją i umożliwiając wysoką precyzję cięcia. 

Pocięte na odpowiednią długość kłody drewna trafiają na kolejne urządzenie, przy czym w trakcie podawania istnieje możliwość odsortowania sztuk niespełniających wymagań produkcyjnych. 

Kolejnym etapem produkcji jest przetarcie kłód. Najpierw przycięte na długość elementy trafiają na sterowaną przez operatora linii obracarkę. Dzięki niej możliwe jest odpowiednie ustawienie i wycentrowanie wałka zapewniające optymalną wydajność materiałową przy jego przetarciu.

Samo przetarcie surowca realizowane jest za pomocą pilarki wąskotaśmowej PT-2P

Pilarka ta wyposażona jest w dwie piły pionowe o zmiennej szerokości cięcia.

Maksymalna średnica przecieranej kłody to 60cm. Zarządzanie pracą pilarki w linii prezentowanej na filmie realizowane jest przez operatora, jednak może się ono odbywać również automatycznie poprzez sterownik.

Uzyskany w toku przetarcia materiał: główny w postaci pryzmy, oraz boczny - czyli tzw. oflisy, podawany jest za pomocą przenośników do odpowiednich pilarek rozdzielczych.

W tym konkretnym przypadku zastosowano dwie pilarki czterotaśmowe PT-4P pracujące w układzie pionowym.

Oflisy spadające na łańcuchowy podajnik poprzeczny, dostarczane są na stanowisko operatora pilarki, na której w zależności od możliwości wycinane są elementy o szerokości 100 lub 140 mm. Podajnik tej pilarki wyposażony jest w lasery liniowe, dzięki którym operator może zmaksymalizować wydajność materiałową wycinanych elementów.

Na drugą pilarkę rozdzielczą PT-4P trafia pryzma. To urządzenie wyposażone jest w zautomatyzowany podajnik centrujący, który odpowiada za prawidłowe podanie materiału do pilarki.

Ostatnim etapem produkcji elementów palet jest wycięcie desek. Proces ten odbywa się za pomocą znajdującej się na końcu linii produkcyjnej dwutaśmowej pilarki poziomej PT-2PZ. Maszyna ta pozwala w zależności od grubości wsadu wyciąć jedną lub dwie deski przy jednokrotnym przejściu.

Wyprodukowane elementy na dostarczonej przez firmę AMIX Wieczorek linii technologicznej wykorzystywane są do produkcji palet.

Wydajność prezentowanej lini to ok. 70m3 na zmianę przy zatrudnieniu 6 osób, wliczając operatora wózka widłowego.

Wszystkie maszyny możesz zobaczyć na stronie producenta oraz w katalogu maszyn drewno.pl

----------

Firma Amix powstała w 2004r. Jest prywatnym przedsiębiorstwem, którego siedziba znajduje się w miejscowości Pierzyny Małe w powiecie pajęczańskim, woj. łódzkie.

Amix to własne, oryginalne i nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne. Prace nad nowymi prototypami maszyn prowadzą wykwalifikowani pracownicy. Mimo iż firma posiada szeroki zakres produkowanych maszyn cały czas trwają prace nad wprowadzaniem nowych urządzeń. Rozmowy z klientami o ich potrzebach nasuwają nowe pomysły nad udoskonaleniem i automatyzacją maszyn w przemyśle drzewnym.

P.H.U. AMIX
Pierzyny Małe 5
98-358 Kiełczygłów
telefon +48 43 842 53 41
tel. kom. +48 601 072 341
amix@amix-wieczorek.pl
www.amix-wieczorek.pl

-------
Wyceń swój film i artykuł z publikacją na drewno.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA