/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
TARGI

TARGI XYLEXPO 2020 NIE ODBĘDĄ SIĘ W PLANOWANYM TERMINIE

ICE Varsavia

Autor: opr. Kamil Jabłoński
Źródło: ICE Varsavia
Data: 2020-03-09


Największe włoskie targi przemysłu drzewnego Xylexpo 2020 zostaną przełożone. Tegoroczna edycja 2020 nie odbędzie się w dniach 26-29. maja jak pierwotnie planowano, ale zostanie przełożona na drugą połowę roku. Dokładny termin zostanie określony później z uwagi na ciągłe zmiany terminów imprez targowych i nieprzewidziany rozwój wydarzeń spowodowanych przez koronawirusa.

XYLEXPO 2018XYLEXPO 2018Fot. XYLEXPO

-Jest to bolesna, ale konieczna decyzja podjęta w zeszły piątek, 6. marca, przez zarząd spółki Acimall. Czekaliśmy tak długo, jak tylko mogliśmy mając nadzieję, że sytuacja wróci do normy - mówi Lorenzo Primultini, prezes Acimall oraz targów Xylexpo. -Mamy nadzieję, że do końca maja efekty koronawirusa nie będą takie, jakich wszyscy dzisiaj doświadczamy widzimy teraz. Niestety nie jestesmy w stanie przewidzieć, kiedy ten światowy kryzys się zakończy, a przede wszystkim nie wiemy, jakie mogą być jego  konsekwencje dla przemysłu i łańcuchów dystrybucji w sektorze technologii drewna i mebli - dodaje Primultini.

W obecnej sytuacji ani wystawcy, ani zwiedzający, nie byliby w stanie zaplanować swojego udziału w tych najważniejszych włoskich targach branży technologii drzewnej. Przełożenie terminu wydarzenia jest aktem odpowiedzialności  za zdrowie publiczne podjętym przez jego organizatorów.

-Dla firm najgorszym wrogiem jest niepewność, a tak naprawdę to właśnie ta sytuacja skłoniła nas do podjęcia tej trudnej decyzji w interesie całej branży - podsumowuje Lorenzo Primultini.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA