/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Prokuratura zarzuca włodarzom Biskupca zaniżenie wartości gruntów pod inwestycję Eggera

Drewno.pl

Autor: oprac. red
Źródło: Drewno.pl
Data: 2020-02-18


Prokuratura Okręgowa w Olsztynie przedstawiła zarzuty włodarzom Gminy Biskupiec. Dwie osoby zostały oskarżone o wyrządzenie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach. Zdaniem prokuratury wartość gruntów sprzedanych firmie Egger pod inwestycję związaną z budową fabryki płyt wiórowych została zaniżona o blisko 6 mln zł.

Prokuratura zarzuca włodarzom Biskupca zaniżenie wartości gruntów pod inwestycję EggeraProkuratura zarzuca włodarzom Biskupca zaniżenie wartości gruntów pod inwestycję EggeraFot. D.Jabłoński

W dniu 10.02.2020r. Prokurator Okręgowy w Olsztynie ogłosił zarzut wobec Marka Ś., Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Biskupcu. Według prokuratury, w okresie od kwietnia 2015r. do kwietnia 2017r. będąc zobowiązanym do zajmowania się sprawami majątkowymi tego przedsiębiorstwa, w wyniku zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości wniesionych aportem przez Gminę Biskupiec za cenę ok. 3 mln zł, nie dopełnił on obowiązku ponownego oszacowania ich wartości po zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, co spowodowało zaniżenie wartości tej nieruchomości o kwotę 5,9 mln zł. Jak wskazuje prokurator, działaniem tym przyczynił się do powstania straty w mieniu przedsiębiorstwa o wymienioną wcześniej kwotę.

Dwa dni później podobny zarzut przedstawiony został obecnemu Burmistrzowi Biskupca - Kamilowi K.

Jak poinformowała nas Prokuratura Okręgowa w Olsztynie, obaj podejrzani nie przyznali się do dokonania zarzucanych im czynów i odmówili złożenia wyjaśnień. Przestępstwo to (art. 296 § 1 w zw. z § 3 k.k.) zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Zarząd fabryki Egger w Biskupicu podkreśla, że firma zawsze działała i działa zgodnie z literą prawa, przestrzegając przepisów zarówno polskich, jak i europejskich.

"Od samego początku w pełni współpracowaliśmy z organami państwa odpowiedzialnymi za prowadzone postępowania. Należy wyraźnie zaznaczyć, iż nasza firma oraz jej przedstawiciele nie są objęci tymi dochodzeniami i że nie ma żadnych zarzutów wobec nas. Pragniemy podkreślić, iż wszelka dokumentacja związana z transakcją zakupu gruntów była przygotowywana i opiniowana przez różne, niezależne kancelarie prawne, specjalizujące się w prawie nieruchomości. Jednym ze standardów naszej firmy jest jakość i transparentność. Tak też postępowaliśmy przy budowie fabryki w Biskupcu." - czytamy w przesłanym oświadczeniu.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Dobrze zrobili

Zachęcili inwestorów niższą ceną zakupu nieruchomości na korzyść przyszłych podatków od nieruchomości. Przecież to będzie DOJNA KROWA PODATKOWA

Krystian [2]Odpowiedz na ten komentarz2020-02-19 06:56:11

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz