/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
OPAKOWANIA

Policja zlikwidowała punkt, w którym podrabiano palety EPAL

Autor: Anna Jaworska-Wojnicz, oprac. red.
Źródło: Policja
Data: 2020-02-17


Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Kaliszu zatrzymali 65-letniego właściciela punku skupu palet. Mężczyzna jest podejrzany o podrabianie i sprzedaż palet oznaczonych zastrzeżonymi znakami towarowymi, określającymi ich europejski standard EPAL.

Policja zlikwidowała punkt, w którym podrabiano palety EPALPolicja zlikwidowała punkt, w którym podrabiano palety EPALFot. Policja

Policjanci operacyjni zajmujący się ściganiem przestępstw gospodarczych uzyskali informację, że na terenie jednego ze skupu palet zlokalizowanego na terenie powiatu kaliskiego, znajdują się nielegalne towary. 10 lutego br. firma została skontrolowana. Funkcjonariuszom operacyjnym towarzyszył przedstawiciel organizacji zrzeszającej producentów palet, który potwierdził, że część znajdujących się na terenie firmy palet bezprawnie oznaczono zastrzeżonymi znakami towarowym EPAL. Znak ten jest zastrzeżony i używanie go wymaga odpowiedniego zezwolenia.

Podczas czynności zabezpieczono łącznie 57 nielegalnych palet oraz urządzenia służące do ich znakowania. 65-letni właściciel firmy został zatrzymany. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut i przyznał się do jego popełnienia. Zgodnie z artykułem 305 ust. 1 Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej, za wprowadzenie do obrotu gospodarczego produktów z zastrzeżonym znakiem towarowym, grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA