/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
RYNEK DREWNA

Wywiad: Arkadiusz Gronowski o rynku drewna w Polsce i na świecie

Drewno.pl

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Drewno.pl
Data: 2020-02-06


Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Arkadiuszem Gronowskim, Prezesem zarządu Sodra Polska, polskiego przedstawicielstwa szwedzkiego koncernu drzewnego Södra. Spółka jest obecnie jednym z największych importerów tarcicy na rynek polski. W wywiadzie m.in. mowa o działalności firmy Södra, jednego z największych przetwórców drewna największych firm branży drzewnej na świecie oraz sytuacji na rynku tarcicy i surowca drzewnego w Polsce i na świecie.

Södra jest największym w Szwecji stowarzyszeniem prywatnych właścicieli lasów, którego początki sięgają lat dwudziestych XXw. Dziś organizacja skupia ok. 52.000 członków dla których świadczy m.in. usługi związane z gospodarką leśną oraz zajmuje się przetwórstwem pozyskiwanego drewna.

Intensywny rozwój zasobów produkcyjnych, który nastąpił od końca lat 50-tych ubiegłego wieku sprawił, że obecnie Södra zaliczana jest do największych przedsiębiorstw na świecie zajmujących się przetwórstwem drewna. Dziś firma zajmuje się mi.in. produkcją celulozy, tarcicy i wyrobów z drewna oraz wytwarzaniem energii elektrycznej.

W skład grupy wchodzą m.in. 3 celulozownie (w Mörrum, Mönsterås i Värö), które według planów w 2020r. wyprodukują 1,9 mln ton celulozy oraz 7 tartaków produkujących rocznie ponad 2 mln m3 tarcicy iglastej (świerk, sosna, modrzew).

Sodra Polska sp. z o.o. jest przedstawicielem koncernu Södra w Polsce. Założona w 2014r. firma rozwija się w imponującym tempie i w ciągu zaledwie lat stała się jednym z liderów w imporcie tarcicy na polski rynek. W 2018r. obroty spółki przekroczyły 50 mln zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz