DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
WSZYSTKO Z DREWNA

Drewniana biżuteria zadebiutowała na giełdzie

Autor: oprac. dja
Źródło: Plantwear
Data: 2020-01-29


Plantwear SA, producent drewnianych produktów lifestylowych m.i.n zegarków i biżuterii, zadebiutował z początkiem stycznia na rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Drewniana biżuteria na GPWDrewniana biżuteria na GPWFot. Plantwear

W I połowie 2019 roku spółka przeprowadziła kampanię crowdinvestingową na platformie CrowdConnect.pl prowadzonej przez Dom Maklerski INC. Dodatkowo spółka w III kwartale przeprowadziła prywatną emisję akcji. Łącznie spółka pozyskała od inwestorów 2,2 mln zł, przy wycenie na poziomie 10,0 mln zł.

W dniu debiutu, 8. stycznia, kurs akcji Planetwear wzrósł początkowo o 51,5% do poziomu 10 zł. Na koniec dnia obniżył się do 9,20 zł, co oznaczało zysk na poziomie 39,4%.

Według wstępnych wyników, w 2019r. spółka osiągnęła sprzedaż na poziomie 9,055 mln zł wobec 4,714 mln zł rok wcześniej.

Początki działalności firmy sięgają połowy 2011 roku, kiedy Wiktor Pyrzyk, obecny prezes spółki,  rozpoczął sprzedaż wyrobów z drewna sprowadzanych z Chin. Początkowo Plantwear zajmowało się wyłącznie handlem, jednak z uwagi na niską jakość wykonania importowanych produktów, w 2013r. zdecydowano zmienić profil działalności spółki i skoncentrować się na projektowaniu i produkcji wyrobów drewnianych we własnym zakresie. W związku z planami debiutu na giełdzie, w lutym 2019r. przedsiębiorstwo przekształcone zostało w spółkę akcyjną.

Aktualnie firma posiada własny zakład produkcyjny ulokowany w miejscowości Biała obok Radzynia Podlaskiego oraz dział projektowy, którego siedziba mieści się w Krakowie. Plantwear zajmuje się zarówno projektowaniem, wykonywaniem, jak i sprzedażą wyrobów drewnianych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz