/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TRAKI TAŚMOWE

Boldrew rozwija działalność w Afryce

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Drewno.pl
Data: 2020-01-27


Polskie traki pracują w Afryce. Boldrew, producent maszyn do obróbki drewna, po kilku latach doświadczeń we współpracy z afrykańskimi partnerami otworzył przedstawicielstwo handlowe, które prowadzić będzie sprzedaż w: Ghanie, Kenii i Kamerunie.

Boldrew rozwija działalność w Afryce Boldrew rozwija działalność w Afryce Fot. Boldrew

Choć Afryka uznawana jest za jeden z najbardziej perspektywicznych rynków - ok. 60 państw, w których łącznie żyje 1,3 mld ludzi - polskie firmy wciąż nie angażują się mocniej w biznes na tym kontynencie. Polski udział w europejskiej sprzedaży na ten rynek nie przekracza 2%. Całkowita wielkość krajowego eksportu do wszystkich afrykańskich państw w minionych 5 latach oscyluje w okolicach 2,5 mld euro, czyli wartości porównywalnej np. z polskim eksportem do Danii. 

Wśród przedsiębiorstw, które nie boją się prowadzić interesów z afrykańskimi partnerami znajduje się producent maszyn do drewna - firma Boldrew, na krajowym rynku kojarzona przede wszystkim z trakami taśmowymi i urządzeniami do produkcji palet. 

-Pierwsze kontakty z afrykańskimi klientami nawiązaliśmy poprzez portal Drewno.pl - mówi Dariusz Gabryś, właściciel Boldrewu. -W ciągu ostatnich lat sprzedaliśmy na tym rynku kilkadziesiąt urządzeń co skłoniło nas do mocniejszego zaangażowania się poprzez utworzeni z naszym partnerem przedstawicielstwa handlowego, które będzie działać na rynkach Ghany, Kenii i Kamerunu.

Boldrew rozwija działalność w Afryce Boldrew rozwija działalność w Afryce Fot. Boldrew

 

Swoją działalność w zakresie produkcji maszyn do branży drzewnej Boldrew rozpoczął w 1989 roku. Dziś jest to rodzinna firmą z niemal 30-letnim doświadczeniem, której głównym celem jest dostarczanie klientom kompleksowych rozwiązań oraz zapewnienie wysokiej jakości i wydajności urządzeń do przerobu drewna. Przedsiębiorstwo zatrudnia 20 wykwalifikowanych specjalistów w zakresie elektryki, automatyki i mechaniki. Posiada własny park maszynowy, który z każdym rokiem doposażany jest o coraz nowsze technologie, dzikie którym stale podnoszona jakość produktu dostarczanego do odbiorców. 

-Możemy pochwalić się nie tylko szeroką gamą produkowanych przez nas urządzeń, ale także zaufaniem wielu klientów na całym świecie. Od początku istnienia firmy dostarczyliśmy ponad 3000 urządzeń, które w większości są indywidualnymi projektami pod wytyczne klienta - informuje Dariusz Gabryś. 

Produkowane przez Boldrew maszyny cieszą się zainteresowaniem m.in. z powodu korzystnego stosunku jakości do ceny. -Każde z wyprodukowanych przez nas urządzeń posiada odpowiedni certyfikat oraz znak CE. Staramy się, aby wykorzystywane przez nas komponenty były również wysokiej jakości. Jesteśmy jedną z niewielu wśród krajowych firm z branży maszyn do obróbki drewna, która do swoich produktów montuje silniki Celma Indukta - polskiej firmy z 90-letnim doświadczeniem. Od wielu lat współpracujemy też z czołowym producentem elektrycznych mierników grubości cięcia do tartaków taśmowych - firmą Selbit. Wszystkie maszyny malujemy proszkowo w własnej, unowocześnionej malarni. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonać maszynę w kolorze wskazanym przez klienta, choć z doświadczenia wiemy, iż kolory jakich używamy standardowo świetnie sprawdzają się w przemyśle drzewnym - przekonuje Dariusz Gabryś. 

Głównymi maszynami Boldrewu, które trafiają do klientów w Afryce są traki wąskotaśmowe serii A 1200 w różnych odmianach. Standardowo maszyna ta pozwala na przetarcie kłód o średnicy do 120 cm, jednak w wersji A 1200 BIG 150 średnica wzrasta do 150 cm, co jest istotne ze względu na rozmiary drewna przerabianego w tamtejszych tartakach. 

Szczegółową specyfikację traka taśmowego można znaleźć na stronie producenta.

-Drewno przerabiane w Afryce oprócz dużych średnic, charakteryzuje się również dużą gęstością, a co za tym idzie wagą. Maszyny, które tam eksportujemy mają specjalnie wzmacniane łoża, ponieważ 6 metrowa kłoda może ważyć nawet 15 ton - wyjaśnia Dariusz Gabryś. -Z tego względu zainteresowaniem cieszą się urządzenia wyposażone w hydrauliczny załadunek kłody czy automatyczny system zrzutu wyciętych z kłody desek - dodaje. 

Afrykańskie plany Boldrewu obejmują sprzedaż kilkudziesięciu maszyn rocznie. Dotychczas na tym rynku ulokowała blisko 50 urządzeń. 

 

-------------------------------------

Zapraszamy do kontaktu
www.boldrew.pl
Zadzwoń: +48 697 583 628
Zadzwoń: +48 62 730 60 16


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz