DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Forte chce zarobić w tym roku 20 mln zł

Parkiet

Autor: Łukasz Wójcik
Źródło: Parkiet
Data: 2004-02-19


Zarząd Forte planuje, że łącznie z przejmowanym Furnelem grupa osiągnie w tym roku 20 mln zł zysku netto. Zeszłoroczny zysk zostanie przeznaczony prawdopodobnie na inwestycje.

Fabryki Mebli Forte przedstawiły wczoraj prospekt emisyjny akcji serii D, E i F. Spółka wyemituje łącznie od 3,1 do 6,8 mln walorów. Akcje serii E zaoferuje z prawem poboru. Zapisy będzie przyjmował CA IB Securities od 3 do 5 marca. Cena emisyjna zostanie ustalona 27 lutego.

Inwestycja w Rosji najważniejsza
Pieniądze z emisji walorów serii E spółka zamierza przeznaczyć na budowę fabryki w Rosji. Inwestycja pochłonie 11 mln euro. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na koniec 2005 r. Jest to najważniejszy cel w strategii Forte. - Region, w którym powstanie zakład, ma około 40-50 mln mieszkańców i jest bardzo chłonny, jeśli chodzi o meble - powiedział Maciej Formanowicz, prezes Forte. - Gdyby emisja akcji nie powiodła się, inwestycję sfinansujemy kredytem bankowym - dodał. Zarząd spółki, w związku z inwestycją, nie zaproponuje wypłaty dywidendy za 2003 r. (Forte na poziomie jednostkowym zarobiło 9,8 mln zł, przy przychodach 282 mln zł).

Większe zyski
Papiery serii D spółka zaoferuje akcjonariuszom przejmowanego Furnela. Cena emisyjna została ustalona na 10,5 zł. Akcje mogą zostać wprowadzone do obrotu giełdowego po upływie 6 miesięcy od zakończenia subskrypcji, która potrwa od 3 marca do 30 kwietnia. M. Formanowicz zapowiada, że dzięki przejęciu Furnela, a także poprawie koniunktury gospodarczej w Polsce i coraz wyższej sprzedaży fabryki na Ukrainie, wyniki finansowe grupy Forte mogą znacznie wzrosnąć. - Zysk netto w tym roku przekroczy 20 mln zł - zapewnił prezes.

Forte zaoferuje także akcje serii F, które będzie mogło objąć 27 pracowników w ramach programu motywacyjnego. W emisji menedżerskiej nie uczestniczy Maciej Formanowicz, ponieważ jest już znaczącym akcjonariuszem giełdowej spółki (poprzez firmę MaForm Holding ma 32,5% głosów na walnym zgromadzeniu).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz