DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Grupowy sukces Nowego Stylu

Nowy Styl SA

Autor:
Źródło: Nowy Styl SA
Data: 2004-02-19


Urząd Premiera Węgier, tamtejsze ministerstwa, poczta, parlament i węgierski ZUS będą kupowały w najbliższych latach krzesła z firm Grupy Nowy Styl.

Węgierski dystrybutor produktów Nowego Stylu - firma Telmex - wygrał niedawno przetarg na zamówienia rządowe. W ich ramach na Węgry trafią obrotowe krzesła biurowe Generation i Star, oraz wyroby produkowane przez spółki-córki Nowego Stylu: sofy Classic (firma Eljot) i krzesła Conversa (spółka Bene Nowy Styl), w sumie ponad 3000 produktów.

Nowy Styl współpracuje z Telmexem od 1997r. W ubiegłym roku Telmex realizował szereg zamówień publicznych, przy czym wartość zamówień Telmexu na krzeła Nowego Stylu wyniosła 3,5 mln zł. Wartość całej sprzedaży Nowego Stylu na rynek węgierski wyniosła w ubiegłym roku ponad 10 mln zł.

To kolejny przykład obecności firm Grupy Nowy Styl na zagranicznych rynkach. W ubiegłym roku wyroby Nowego Stylu. służyły m.in publiczności wyborów Miss Uniwersum 2003 w Panamie i uczestnikom spotkania gospodarczo - politycznego na najwyższym szczeblu - szczytu G8 w Evian w 2003. Produkty Nowego Stylu zyskały uznanie komisji przetargowej poczty francuskiej i będą stanowiły wyposażenie tamtejszych urzędów pocztowych. Krzesła z krośnieńskiej spółki otrzymały pozytywną opinię niezależnych amerykańskich ekspertów i są sprzedawane w amerykańskiej sieci handlowej Target.

Telmex powstał w 1992 r. Zatrudnia 60 osób. Obroty firmy w 2003 r. wyniosły 15,3 mln euro. Oprócz wspomnianych zamówień rządowych, Telmex jest też dostawcą mebli i krzeseł do Wę-gierskich Kolei Państwowych wyposażając dworce, przedstawicielstwa, biura.

Nowy Styl to grupa składająca się obecnie z 14 spółek-córek. Połowa z nich działa w Polsce, pozostałe za granicą. Firma powstała w 1992 r. jej założycielami byli Adam i Jerzy Krzanowski oraz Ronald i Henry Stern.
Nowy Styl produkuje meble, krzesła oraz fotele zaprojektowane zarówno do miejsc pracy - biur, sal konferencyjnych, audytoryjnych, szkół, pokoi dziecięcych, oraz miejsc odpoczynku - kawiarni, restauracji, jadalni i kin.
Grupa Nowy Styl zatrudnia ponad 3300 osób. Każdego miesiąca fabryki opuszcza 350.000 szt. krzeseł, 250.000 z nich powstaje w polskich zakładach. Od momentu swojego powstania Nowy Styl sprzedał ponad 17 mln sztuk krzeseł.
Rozwój firmy oznaczał dynamiczny wzrost obrotów, od 2,2 mln euro w 1993 r., przez 98 mln euro w 1998 r., 200 mln euro w 2001 r. po 212 mln euro w 2002 r. Grupa Nowy Styl posiada klientów na całym świecie. Około 70 proc. produkcji trafia do odbiorców w 60 krajach świata.
Wszystkie wyroby Nowego Stylu są szczegółowo testowane w laboratoriach technicznych. Posiadają atesty wytrzymałości oraz ognioodporności tapicerki. Szereg krzeseł uzyskało Znak Sprawdzonego Bezpieczeństwa GS przyznawany przez Instytut LGA w Norymberdze.
Firma posiada certyfikat ISO 9001 i jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in.: "Najlepsze polskie przedsiębiorstwo" - w rankingu zorganizowanym pod patronatem premiera RP i Polskiej Akademii Nauk przez dziennik "Prawo i Gospodarka", Złota Statuetka Lidera Polskiego Biznesu przyznana przez Business Centre Club plus diament BCC otrzymany za utrzymanie wiodącej pozycji na rynku.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz