/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TECHNOLOGIE

Teknika z nową przestrzenią pokazową maszyn do obróbki drewna

Teknika

Autor: oprac. dja
Źródło: Teknika
Data: 2019-12-16


Z końcem sierpnia br. Teknika przeniosła się do nowej siedziby w Warszawie. Jej częścią jest TekLab, zdaniem przedstawicieli firmy, największa przestrzeń pokazowa maszyn do obróbki drewna w Polsce. Firma, która jest polskim przedstawicielem dwudziestu włoskich producentów maszyn i urządzeń do obróbki drewna oraz szkła, kamienia i tworzyw sztucznych, stworzyła swoim klientom możliwość obejrzenia i wypróbowania podczas pracy większości oferowanych rozwiązań.

Teknika z nową przestrzenią pokazową maszyn do obróbki drewnaTeknika z nową przestrzenią pokazową maszyn do obróbki drewnaFot. D.Jabłoński

Uruchomiony pod koniec wakacji, nowy TekLab Tekniki zajmuje 3500 m2 powierzchni, na której znajduje się ponad 100 maszyn - przede wszystkim są to urządzenia przeznaczone dla przemysłu drzewnego, ale można tu zobaczyć też maszyny służące do obróbki innych surowców.

 

Wraz z centrum pokazowo-szkoleniowym, pod nowy adres przeniesiona została również główna siedziba Tekniki. Przestrzeń biurowa zajmuje obecnie 800 m2. Film prezentujący TekLab i nowe biura został zaprezentowany podczas wrześniowych targów Drema.

Warszawski TekLab to miejsce gdzie można nie tylko obejrzeć oferowane przez Teknikę urządzenia. Zdecydowana większość maszyn jest gotowa do pokazów pracy, czy testów wykonywanych przez klientów - również na bazie dostarczonych własnych materiałów.

Firma postarała się, aby na miejscu można było zobaczyć wszystkie procesy obróbki drewna: od cięcia, poprzez okleinowanie, centra obróbcze, wykończenie powierzchni, w tym m.in. szlifowanie i lakierowanie, aż po pakowanie gotowych produktów.

Prezentowane w Warszawie maszyny to przede wszystkim najpopularniejsze urządzenia oferowane przez Teknikę. Ale zgodnie z planami firmy, będą tutaj również prezentowane nowości pojawiające się w jej portfolio, obejmującym obecnie 20 producentów maszyn.

Pomysłem na TekLab są też pokazy dedykowane, podczas których danego dnia czy tygodnia, odbywać się będą prezentacje technologii przeznaczonych dla konkretnych technologii: np. Produkcji mebli tapicerowanych.

Jednak TekLab Tekniki to nie tylko centrum pokazowe. W nowym miejscu prowadzone będą również szkolenia dla operatorów maszyn. Od stycznia 2020 roku firma Teknika rozpocznie prowadzenie kursów, które pozwolą na podniesienie umiejętności operatorów CNC. Program kursów obejmie umiejętności korzystania z oprogramowania oraz obsługi i konserwacji maszyn. Szkolenia będą koncentrować się głównie na obsłudze maszyn firmy BIESSE, ale nie tylko.

Jak podkreślają pracownicy Tekniki, głównym celem powstania nowego centrum pokazowego jest wyjście na przeciw oczekiwaniom klientów i organizowanie pokazów pracy maszyn nie tylko na wydarzeniach targowych, ale również na co dzień. Do warszawskiego TekLabu można w związku z tym przyjechać bez wcześniejszej zapowiedzi. Centrum jest otwarte codziennie od 8:30 do 16:30.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz