/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TECHNOLOGIE

2019, rok znaczącego wzrostu dla firmy Salvamac

Salvamac

Autor:
Źródło: Salvamac
Data: 2019-11-28


"W tym roku spółka odnotowała ponad 50% wzrost sprzedaży" - mówi Ziemowit Dołkowski, współzałożyciel firmy Salvamac – "sukces, który dotyczy nie tylko tradycyjnych, silnie osadzonych już w tradycji firmy produktów, dzięki którym weszła dynamicznie na rynek kilka lat temu".

Ziemowit Dołkowski oraz Christian SalvadorZiemowit Dołkowski oraz Christian SalvadorFot. Salvamac

Początkowo firma skoncentrowana była na produkcji półautomatycznych pilarek Classic 40, 50 i 60, które wymagają stosunkowo niewielkich nakładów, a stanowią decydujący krok naprzód w kierunku szybszej, bezpieczniejszej i bardziej wydajnej produkcji. Baza, do której dodaliśmy i wciąż dodajemy nowe urządzenia znacząco zwiększające wydajność naszych maszyn, które bez wątpienia są "proste", zaczynając od inteligentnych systemów załadunku i rozładunku, automatyzacji, umożliwiające również małym firmom, jak i prężnym zakładom rzemieślniczym, działać w zupełnie nowej perspektywie. To ewolucja!”

Wśród urządzeń wprowadzonych przez firmę Salvamac w 2019 roku, uwagę zwraca elektroniczny dystans "Salvastop", system zarządzający, z dużą prędkością i absolutną precyzją, zatrzymywaniem i pozycjonowaniem ciętych desek lub profilów z dowolnego materiału, dzięki najnowszej generacji elektronicznemu silnikowi brushless. Ponadto, system mechaniczny został zaprojektowany w taki sposób, aby nie wymagał żadnej konserwacji w dłuższym okresie czasu, gwarantując jednocześnie wysoki stopień solidności i precyzji.

"Salvastop" może zostać zainstalowany w modelach "Classic 40", "Classic 50" i „Classic 60", przekształcając zasadniczo maszyny „entry level” w prawdziwe półautomatyczne centra robocze"Salvastop" może zostać zainstalowany w modelach "Classic 40", "Classic 50" i „Classic 60", przekształcając zasadniczo maszyny „entry level” w prawdziwe półautomatyczne centra roboczeFot. Salvamac

"Salvastop" może zostać zainstalowany w modelach "Classic 40", "Classic 50" i „Classic 60", przekształcając zasadniczo maszyny "entry level" w prawdziwe półautomatyczne centra robocze, które stają się jeszcze bardziej interesujące, dzięki możliwości połączenia ich z oprogramowaniem zarządzającym obecnym już w firmie. Jest to przykład tego, jak koncepcje "Industry 4.0" mogą być wykorzystane w "stand alone" maszynach i oferować dobrą wydajność przy ograniczonych inwestycjach. Należy podkreślić, że "Salvastop" może być również zainstalowany na innych maszynach i być wykorzystany w niezwykle skuteczny sposób przy wszystkich operacjach, które wymagają pomiarów i cięcia.

-To był wyjątkowo pozytywny okres, w którym osiągnęliśmy, a nawet przekroczyliśmy nasze cele w krótszym czasie, niż to zakładaliśmy. - mówi Christian Salvador. -Nasze produkty cieszyły się dużym zainteresowaniem na wszystkich rynkach, które chcą przyspieszyć i usprawnić każdą fazę cyklu obróbki drewna, zaczynając od cięcia.

SALVAPUSH - rozwiązanie techniczne, które pozwala w rozsądnej cenie optymalizować pojedyncze deski z wadami w poszczególnych klasach jakości lub pakiety desek przy użyciu najbardziej zaawansowanej technologiiSALVAPUSH - rozwiązanie techniczne, które pozwala w rozsądnej cenie optymalizować pojedyncze deski z wadami w poszczególnych klasach jakości lub pakiety desek przy użyciu najbardziej zaawansowanej technologiiFot. Salvamac

Droga, która na targach Ligna 2019 stała się jeszcze bardziej bogata i kompletna dzięki prezentacji nowej, innowacyjnej optymalizerki z popychaczem SALVAPUSH 2000. -Optymalizacja cięcia drewna pod indywidualne potrzeby klienta jest częścią naszego DNA, kontynuuje Christian Salvador - i to jest dopiero początek. Stworzyliśmy bardzo elastyczne i awangardowe rozwiązanie techniczne, które pozwala w rozsądnej cenie optymalizować pojedyncze deski z wadami w poszczególnych klasach jakości lub pakiety desek przy użyciu najbardziej zaawansowanej technologii.

Zupełnie nowa wersja oprogramowania, która pozwala operatorowi zarządzać nią w prosty i kompletny sposóbZupełnie nowa wersja oprogramowania, która pozwala operatorowi zarządzać nią w prosty i kompletny sposóbFot. Salvamac

Salvapush 2000 wyposażony jest w zupełnie nową wersję oprogramowania, która pozwala operatorowi zarządzać nią w prosty i kompletny sposób, niczym smartfonem, z grafiką jak na stronie internetowej i ze wszystkimi praktycznymi ustawieniami danych na dużym ekranie dotykowym, skomunikowanymi cyfrowo z wszystkimi elektronicznymi elementami. Nowe, wyjątkowe rozwiązania mechaniczne są obecne zarówno w systemie cięcia, jak i popychacza. Ukazują cały swój potencjał i elastyczność u klientów gdzie pracują nasze maszyny.

Rok 2019 był także punktem zwrotnym jeśli chodzi o nasz nowy dział AIR & PAINTING.

Fot. Salvamac

Dzięki korporacyjnemu wejściu na rynek, gdzie jesteśmy obecni od ponad trzydziestu lat, nieustannie koncentrując się na produktach wysokiej jakości - co jest od zawsze w filozofii Salvamac - zdobywamy różne rynki. Oferta Salvamac w tym zakresie jest szeroka, począwszy od kabin lakierniczych, wyposażonych w innowacyjne płyty typu „sandwich”, zapewniające większą wytrzymałość, poprzez urządzenia, które znacznie zmniejszają zużycie, a kończąc na stołach szlifierskich z odciągiem „do it clean”. Oprócz działu „Painting” („Lakierowanie”), który obejmuje doskonałe rozwiązania dla firm o różnych potrzebach, oferujemy wyjątkowo solidne, mobilne odciągi, filtry workowe lub na wkłady filtrujące, a także kompletne instalacje dostosowane do indywidualnych potrzeb, które są domeną działu „Air” („Odpylanie”), A wszystko to z wykorzystaniem ogromnego potencjału Internetu, a także za pomocą bardziej tradycyjnych systemów sprzedaży i wsparcia, zawsze mając na uwadze, to czego klient naprawdę potrzebuje.

Filozofia Salvamaca zawsze spogląda w stronę rozwoju, jak mawiają dwaj wspólnicy i przyjaciele: „świat się zmienił, ale oznacza to jedynie tyle, że jest większy i reaguje na różne reguły: istnieje wiele więcej otwartych drzwi niż tych zamkniętych; ważne jest, aby patrzeć w przyszłość, a nie w lusterka wsteczne!”. Dlatego w 2020 r. planowane jest wprowadzenie kolejnych produktów i nowości, które zostaną zaprezentowane na targach Holz Handwerk w Norymberdze, a następnie na targach Xylexpo w Mediolanie. Droga do przyszłości jest jasna: pasja, ciężka praca i zaufanie do etycznego podejścia, myśleć jak duża firma, jednakowoż szybko, aby iść do przodu i wykorzystywać każdą okazję.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz