/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

CBA zarzuca Muzeum Narodowemu w Poznaniu nieprawidłowości przy zakupie mebli

Centralne Biuro Antykorupcyjne

Autor:
Źródło: Centralne Biuro Antykorupcyjne
Data: 2019-11-27


Zawiadomieniem do prokuratury zakończyła się trwająca blisko rok analiza przedkontrolna Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Muzeum Narodowym w Poznaniu.

CBA zarzuca Muzeum Narodowemu w Poznaniu nieprawidłowości przy zakupie mebliCBA zarzuca Muzeum Narodowemu w Poznaniu nieprawidłowości przy zakupie mebliFot. CBA

Wydział Postępowań Kontrolnych Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Poznaniu od 19.11.2018r. do 19.09.2019r. prowadził analizę przedkontrolną w zakresie przygotowania oraz przeprowadzenia zamówienia publicznego pn. „Dostawa gablot i mebli wystawienniczych dla Muzeum Sztuk Użytkowych – Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu” oraz uzupełniającego zamówienia publicznego pn. „Wykonanie oraz zainstalowanie w Muzeum Sztuk Użytkowych gablot ekspozycyjnych oraz innych mebli wystawienniczych – wśród nich gablot zawierających multimedia wraz z tymi multimediami”.

W jej trakcie stwierdzono, iż doszło do naruszenia zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Ustalono ponadto, że w protokole odbioru zamówienia publicznego poświadczono nieprawdę, tj. potwierdzono odbiór całego przedmiotu zamówienia mimo jego niewykonania w całości. Tym samym skrócony został okres gwarancji na przedmiot zamówienia, a Muzeum Narodowe straciło ponad 2 mln złotych z powodu nienaliczenia kary umownej, przysługującej mu za nieterminowe wykonanie zamówienia.

W oparciu o wyniki zakończonej analizy przedkontrolnej CBA 7.11.2019r. skierowało do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Zastępcę Dyrektora Muzeum Narodowego w Poznaniu, który nadużywszy swoich uprawnień przyczynił się do wyrządzenia szkody majątkowej wielkich rozmiarów oraz przez pracownika Muzeum Sztuk Użytkowych, Oddziału Muzeum Narodowego w Poznaniu, który poświadczył nieprawdę w dokumentach przetargowych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz