/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
SCM Group

Włoskie okleiniarki przemysłowe na najwyższym poziomie

SCM GROUP

Autor: Kamil Jabłoński
Źródło: SCM GROUP
Data: 2019-11-25


Na początku listopada odwiedziliśmy Tech Lab firmy SCM GROUP w Thiene, gdzie były organizowane Smart Days pod hasłem „On the Leading EDGEBanding”. Okazją do zorganizowania wydarzenia była rozbudowa przestrzeni produkcyjnej, która obecnie zajmuje 30 tys. m2 i została zwiększona o 35%.

Centrum Technologiczne SCM Group W ThieneCentrum Technologiczne SCM Group W ThieneFot. SCM Group

Centrum technologiczne firmy SCM znajdujące się w Thiene jest największym tego typu miejscem we Włoszech dedykowanym dla technologii okleinowania. Wielkość Tech Labu przekłada się na lepszą obsługę klientów, którzy na miejscu mają możliwość nie tylko zapoznania się z technologiami SCM i przetestowania oferowanych rozwiązań do oklejania krawędzi, ale mogą również przeprowadzać szczegółowe testy na swoich płytach, okleinach oraz klejach. Wszystko to przy wsparciu technologów SCM.

Obecnie rynek stawia coraz większe wymagania co do okleinowania krawędzi i powierzchni. Odpowiedzią firmy SCM są okleiniarki modułowe, które można dostosować praktycznie do każdej wielkości produkcji.

Systemy te pozwalają na wysoką wydajność przy zachowaniu wyjątkowej dokładności i jakości obróbki na każdym rodzaju płyt, nawet w przypadku tych najbardziej delikatnych i skomplikowanych materiałów. Wszystko to dzięki nowej „jednostce zaokrąglającej serwo Round 2” i „jednostce szlifierskiej RT-X” oraz najnowszym zoptymalizowanym urządzeniom do nakładania idealnej linii kleju. Okazją do ich zaprezentowania stały się pokazy w ramach spotkania "On the Leading EDGEBanding"

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostały nowe elastyczne systemy okleinowania tzw. „Batch 1” dla Przemysłu 4.0.

Na hali produkcyjnej mogliśmy zobaczyć okleiniarki z serii Stefani CELL H, CELL E oraz STEFANI SHAPE TECHNOLOGY -  jak twierdzi producent jest to najlepsza okleiniarka do softformingu o każdym profilu. O nowościach opowiedział nam Fabio Cernoia - kierownik działu okleiniarek w SCM.

 

Okleiniarka STEFANI CELL H - wysoki poziom wydajności, maksymalne dostosowanie i doskonała jakość

stefani cell H to nowa okleiniarka w ofercie SCM, dedykowana do obrzeży prostych wyposażona w automatyczny system podajnika płyt, zaprojektowany w celu utrzymania wielkości produkcji na poziomie przemysłowym przy jednocześnie maksymalnym zróżnicowaniu produkcji.

stefani cell H Pozwala na wydajną obróbkę elementów do mebli różnego rodzaju (meble kuchenne, do pokoju dziennego, sypialni, łazienek, garderoby, czy mebli biurowych).

Zalety okleiniarki stefani cell H:

  • Szybkie dostosowanie produkcji zarówno dla partii z pojedynczymi formatkami, jak i dla średnich standardowych partii, bez potrzeby regularnych przerw technologicznych w celu zmiany formatu, grubości, obrzeża czy jakości klejenia.
  • Brak błędów i gwarancja, że ​​formatki będą zawsze podawane we właściwym kierunku, dzięki technologii SIDE FINDER, która na wyświetlaczu operatora pokazuje, jak ustawić formatkę, aby uzyskać najlepszą możliwą obróbkę.
  • Natychmiastowa dostępność informacji dotyczących obróbki każdej formatki, niezależnie od tego, na jakim etapie cyklu produkcyjnego się on znajduje. Funkcja realizowana jest dzięki ciągłemu śledzeniu wykonywanemu przez oprogramowanie nadzorujące dostępne również na urządzeniach mobilnych.
  • Optymalizacja przepływów i obróbki formatek, które są zarządzane i synchronizowane z danymi sieci firmowej. Pozwala to wybrać najlepsze parametry dotyczące jakości obróbki, elastyczności klejenia oraz płynności zmian narzędzi w określonym miejscu przez jednego operatora, co znacznie optymalizuje koszty produkcji .

Zrobotyzowana okleiniarka STEFANI CELL E: Doświadczenie produkcyjne z „Batch 1” w najprostszej postaci

stefani cell E to okleiniarka, która stanowi syntezę elastycznych modułów okleinujących, łączących zalety niestandardowej produkcji i dużych wydajności z kompaktową konstrukcją, która przekłada się na przydatność urządzenia w sektorze małych i średnich zakładów produkcyjnych. STEFANI CELL E w wersji Robot Loop, może zostać skonfigurowana z robotem antropomorficznym w celu pełnego automatycznego zarządzania pracą załadunku i rozładunku płyt.

Zalety:

  • Zaawansowana technologia sterowania numerycznego zgodnie z przyszłymi scenariuszami rynkowymi. Rodzaj, kolor, grubość krawędzi, położenie i głębokość wpuszczenia, obsługa folii ochronnej i wymiary formatek - wszystko to można ustawiać w okleiniarze stefani E bez przerywania produkcji.
  • Prosta, zintegrowana i wszechstronna konstrukcja, dostępna z wieloma konfiguracjami (połączenie z robotem lub przenośnikami) Podajniki, roboty lub dodatkowe operacje można łączyć, aby zapewnić maksymalną elastyczność.
  • stefani E jest standardowo zaprogramowana dla dowolnego poziomu logicznej i fizycznej integracji, jaki chce się ustawić. Urządzenie działać będzie niezależnie od tego, czy ustawione jest w tryb samouczenia się z wykorzystaniem kodów kreskowych lub QR, czy korzysta z pracy operatora - człowieka.
  • Nowy system mostków „pickback”, wykorzystywanych do automatycznego zawracania oklinowanych formatek, gwarantuje proste zarządzanie produkcją w systemie "just in time". Dzięki temu operator urządzenia może skupić się wyłącznie na wprowadzaniu formatek z powrotem do okleiniarki tak prosto i ergonomicznie, jak to możliwe.

Po Centrum Technologicznym w Thiene oprowadził mnie Marcin Bereżewski Area Key Account Manager z SCM GroupPo Centrum Technologicznym w Thiene oprowadził mnie Marcin Bereżewski Area Key Account Manager z SCM GroupFot. drewno.pl

TECHNOLOGIA STEFANI SHAPE: najlepsza w softformingu dla każdego rodzaju profilu

W ramach oklejania krawędzi w okleiniarkach SCM duży nacisk kładzie się również na potrzeby rynku w zakresie softformingu i „JShape”, czyli obszarów, w których SCM od pewnego czasu jest liderem w zakresie dostarczania rozwiązań, które są proste w użyciu, a jednocześnie pozwalają uzyskać produkty o najwyższej jakości.

Nowy zestaw „J-Side” został zaprojektowany, aby rozwiązać problem okleinowania skomplikowanych profili. Dzięki tej technologii elementy z prostymi obrzeżami idealnie pasują do obrzeży w różnych kształtach. Nowe rozwiązanie SCM sprawia, że nie ma już potrzeby wykonywania tej obróbki ręcznie czy w ramach dodatkowej operacji technologicznej. Wszystko jest znacznie prostsze, szybsze i bardziej wydajne dzięki nowemu urządzeniu J-Side zamontowanemu bezpośrednio na standardowej okleiniarce, która również automatycznie wykona to wykończenie.

Tak wyposażona okleiniarka oznacza, że każdy problem okleinowania krawędzi można rozwiązać w trakcie pracy, bez żadnych przerw, dokładnie tak, jakby działał na normalnej prostej krawędzi. Jest to znaczący krok naprzód w możliwości rozszerzenia potencjału twórczego softformingu, rozwiązanie które jest skuteczne przy każdym rodzaju krawędzi i przy różnych jej grubościach.

Centrum Technologiczne SCM Group W ThieneCentrum Technologiczne SCM Group W ThieneFot. drewno.pl

MAESTRO CONNECT: usługi cyfrowe dla Przemysłu 4.0

Podczas spotkania w Thiene mieliśmy okazje podejrzeć, jak działa system DIGITAL SERVICE. W dużym skrócie jest to możliwość konsultacji operatora maszyny z centrum serwisowym we Włoszech poprzez połączenie wideo. Wykorzystywane do połączeń urządzenie pozwala na przesyłanie zdjęć i otrzymanie informacji zwrotnej pomocnej przy rozwiązywaniu ewentualnych problemów czy usterek związanych z pracą maszyny. Jest to rozwiązanie dedykowane praktycznie do każdego rodzaju maszyn produkowanych przez SCM GROUP.

W Centrum Technologicznym możliwe jest też przeprowadzanie testów z wykorzystaniem systemu Maestro Connect IoT, który gromadzi i analizuje dane zbierane z okleiniarek. System opracowuje raporty pozwalające uzyskanie natychmiastowej informacji zwrotnej na temat funkcjonowania maszyn.

Prezentacje partnerów technologicznych SCMPrezentacje partnerów technologicznych SCMFot. drewno.pl

Specjalistycznej wiedzy nigdy za mało

Podczas dni otwartych w Thiene odbywały się również pokazy i prezentacje partnerów technologicznych SCM. Swoje produkty demonstrowali producenci obrzeży, narzędzi, klejów i płynów antyadhezyjnych wykorzystywanych w procesie okleinowania.

Wsród kluczowych tematów, które były omawiane podczas wydarzenia znalazły się bezemisyjne kleje poliuretanowe, najnowsze trendy w wykończeniach (produkty do okleinowania), narzędzia o wysokiej wydajności i systemy produktywności SCM z technologią Threespine ™ Valinge.

Liczba wyświetleń: 5280


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA