/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
BUDOWNICTWO DREWNIANE

Unibep wydzielił spółkę produkującą domy modułowe

Unibep

Autor: oprac. red.
Źródło: Unibep
Data: 2019-11-20


Z końcem października br. Unibep SA wydzielił do odrębnej spółki oddział zajmujący się produkcją domów modułowych o konstrukcji drewnianej - Unihouse z siedzibą w Bielsku Podlaskim.

Zarząd Unihouse SA (od lewej): Marcin Gołębiewski, Sławomir Kiszycki, Roman Jakubowski i Przemysław PruszyńskiZarząd Unihouse SA (od lewej): Marcin Gołębiewski, Sławomir Kiszycki, Roman Jakubowski i Przemysław PruszyńskiFot. Unihouse

Przeniesienie dokonywane jest w związku z umową objęcia przez Unibep SA akcji nowej emisji wyemitowanych przez Unihouse SA o łącznej wartości 38,7 mln zł, które zostały pokryte aportem w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Zgodnie z treścią umowy zawartej 31. października 2019r. pomiędzy Unibep SA, a Unihouse SA (spółka zależna od Unibep SA) Unihouse przejął od Unibep zorganizowaną część przedsiębiorstwa obejmującą działalność związaną z budownictwem modułowym, obejmującą projektowanie i produkcję modułów drewnianych do budowy i montażu domów wielorodzinnych oraz obiektów użyteczności publicznej, jak też projektowanie i wznoszenie tego typu obiektów o konstrukcji modułowej oraz późniejsze serwisowanie (obsługę serwisowo gwarancyjną i pogwarancyjną) tych modułów, zarówno na rynku polskim jak i za granicą.

Zarząd Unihouse SA stanowią: Sławomir Kiszycki -prezes zarządu, Przemysław Pruszyński - wiceprezes, oraz Roman Jakubowski i Marcin Gołębiewski - członkowie zarządu Unihouse SA. Jedynym właścicielem spółki jest Unibep SA.

-Na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy, który miał miejsce 28 lutego 2019 r. właściciele podjęli decyzję, by Oddział Unihouse został samodzielną spółką - wyjaśnia Sławomir Kiszycki, prezes Unihouse. -Przez kilka miesięcy pracowaliśmy, by doprowadzić do usamodzielnienia oddziału w każdym aspekcie: prawnym, organizacyjnym, gospodarczym, finansowym. Z dniem 1. listopada 2019 roku pracuje już czteroosobowym zarząd, a wszyscy pracownicy zmienili pracodawcę - właśnie na Unihouse SA - dodaje Kiszycki.

Ani profil działalności, ani miejsce pracy nie zmieniły się - w fabryce domów modułowych w Bielsku Podlaskim będą budowane innowacyjne, ekologiczne i wysokojakościowe budynki w technologii drewnianej, które następnie będą montowane w Norwegii, Szwecji czy Polsce.

-Dziś Unihouse SA jest naprawdę wielkim przedsiębiorstwem. Zatrudnia ponad 500 osób, odnotował ponad 140 mln zł przychodu w roku 2018, ale już w roku 2019 przewiduje blisko 200 mln zł. Prowadzi zupełnie inną działalność niż Unibep SA - tłumaczy Sławomir Kiszycki. -Unihouse jest też na innych rynkach niż spółka matka - dziś głównie jest to Skandynawia. Ta zmiana daje możliwości rozwoju i specjalizacji, a jednocześnie nie zamyka drogi do synergii między naszymi spółkami i pozostałymi oddziałami. Jestem o tym przekonany, że Unihouse w nowej strukturze będzie jeszcze lepiej zarządzany, praca może być jeszcze bardziej efektywna i ma szansę zostać samodzielnym, poważnym graczem na rynku budownictwa modułowego zarówno za granicą, jak też w Polsce.

Zdaniem Jana Mikołuszko, Przewodniczącego Rady Nadzorczej Unibep SA, a jednocześnie reprezentującego największego udziałowca tej spółki, wydzielenie Unihouse SA ze struktur Unibep SA będzie z korzyścią dla wszystkich: pracowników, rynku i właścicieli. -Zainwestowaliśmy w fabrykę kilkadziesiąt milionów złotych. Dziś jest to zakład w pełni wyposażony, by produkować moduły w najwyższej jakości. Czas na wykreowanie sobie rynku - twierdzi Jan Mikołuszko i dodaje: -Uważam, że budownictwo modułowe ma przed sobą bardzo dobrą przyszłość, a to oznacza, że na przyszłość Unihouse SA można patrzeć z optymizmem.

W portfolio Unihouse SA są budynki wielorodzinne w technologii modułowej drewnianej, a także budynki ekonomiczne (skierowane głównie na rynek polski) oraz budynki specjalistyczne, m.in. hotele, domy seniora, akademiki, przedszkola, żłobki.

W ciągu ponad 10 lat działalności w Norwegii Unihouse wybudował ponad 2500 mieszkań, zaś ok. 800 jest w fazie produkcji. Budynki modułowe sprzedaje również w Szwecji, coraz większą popularnością cieszą się także w Polsce.

-Jestem absolutnie przekonany, że wraz z nowym zarządem, w skład którego weszli m.in. byli szefowie Oddziału Unihouse, powstała prężna, efektywna i znakomicie zarządzana nowa firma, mająca przed sobą znakomite perspektywy rozwoju - kończy Sławomir Kiszycki.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz