DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Kolejny dobry rok Nowego Stylu

Nowy Styl SA

Autor:
Źródło: Nowy Styl SA
Data: 2004-02-27


Nowy Styl z Krosna, europejski lider w produkcji krzeseł, w ubiegłym roku zarobił 23,4 mln zł netto, przy przychodach ze sprzedaży 372,9 mln zł, co oznacza wzrost sprzedaży o ok. 17 proc. Udział eksportu w sprzedaży stanowi ok. 60 proc.

Spółka planuje podobną dynamikę sprzedaży w tym roku. Wyniki pierwszych dwóch miesięcy wskazują, że zakładany na ten rok 15-procentowy wzrost sprzedaży może zostać przekro-czony. Eksport Nowego Stylu koncentruje się przede wszystkim na najbliższym - niemieckim - rynku eksportowym. Rozwija się wzmocniona kadrowo spółka Nowy Styl Niemcy, co przekłada się na wzrost wartości sprzedaży. W tym roku ma ona sięgnąć 12 mln euro, a w 2005 r. - 20 mln euro (w 2003 eksport do Niemiec wyniósł 8 mln euro).

Cały czas rozważane jest przeniesienie całej produkcji w okolice Krosna. Oznaczałoby to likwidację spółki działającej w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Wisłosan" w Stalowej Woli. Wprowadzenie zmian w przepisach dotyczących zasad funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych oznacza dla Nowego Stylu w Stalowej Woli drastyczną zmianę warunków działania. Biorąc pod uwagę koszty transportu elementów do montażu krzeseł z Krosna do Stalowej Woli utrzymanie produkcji w Stalowej Woli staje się nieuzasadnione ekonomicznie.

Tegoroczne plany sprzedaży oraz ewentualne wyjście ze strefy ekonomicznej będą wiązały się z wysokimi nakładami inwestycyjnymi, m.in. na budowę hali w Krośnie i nową (już trzecią) linię do chromowania. Nowy Styl zamierza wydać na te inwestycje 20 do 30 mln zł.

Nowy Styl to grupa składająca się obecnie z 14 spółek-córek. Połowa z nich działa w Polsce, pozostałe za granicą. Firma powstała w 1992 r. jej założycielami byli Adam i Jerzy Krzanowski oraz Ronald i Henry Stern.
Nowy Styl produkuje meble, krzesła oraz fotele zaprojektowane zarówno do miejsc pracy - biur, sal konferencyjnych, audytoryjnych, szkół, pokoi dziecięcych, oraz miejsc odpoczynku - kawiarni, restauracji, jadalni i kin.
Grupa Nowy Styl zatrudnia ponad 3300 osób. Każdego miesiąca fabryki opuszcza 350.000 szt. krzeseł, 250.000 z nich powstaje w polskich zakładach. Od momentu swojego powstania Nowy Styl sprzedał ponad 17 mln sztuk krzeseł.
Rozwój firmy oznaczał dynamiczny wzrost obrotów, od 2,2 mln euro w 1993 r., przez 98 mln euro w 1998 r., 200 mln euro w 2001 r. po 212 mln euro w 2002 r. Grupa Nowy Styl posiada klientów na całym świecie. Około 70 proc. produkcji trafia do odbiorców w 60 krajach świata.
Wszystkie wyroby Nowego Stylu są szczegółowo testowane w laboratoriach technicznych. Posiadają atesty wytrzymałości oraz ognioodporności tapicerki. Szereg krzeseł uzyskało Znak Sprawdzonego Bezpieczeństwa GS przyznawany przez Instytut LGA w Norymberdze.
Firma posiada certyfikat ISO 9001 i jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in.: "Najlepsze polskie przedsiębiorstwo" - w rankingu zorganizowanym pod patronatem premiera RP i Polskiej Akademii Nauk przez dziennik "Prawo i Gospodarka", Złota Statuetka Lidera Polskiego Biznesu przyznana przez Business Centre Club plus diament BCC otrzymany za utrzymanie wiodącej pozycji na rynku.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz