/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TARTACZNICTWO

Klon zwiększa sprzedaż eksportową

Klon

Autor: oprac. dja
Źródło: Klon
Data: 2019-11-18


Klon SA po dziewięciu miesiącach br. uzyskał wzrost sprzedaży o ponad 9%. Wyższe przychody to głównie wynik rosnącego eksportu.

Klon zwiększa sprzedaż eksportowąKlon zwiększa sprzedaż eksportowąFot. D.Jabłoński

Przychody ze sprzedaży za pierwsze trzy kwartały sięgnęły 15,676 mln zł wobec 14,344 mln zł rok wcześniej. Wzrost sprzedaży zrealizowany został głównie przez rosnącą eksport tarcicy bukowej i dębowej.

Rosnące przychody niestety nie przekładają się na prezentowane zyski. Zysk operacyjny spółki wyniósł 1,333 mln zł (2018: 1,458 mln zł), a zysk netto 576 tys. zł (2018: 654 tys. zł). Oznacza to spadek o ok. 13% w stosunku do roku poprzedniego. Zarząd spółki wskazuje jednak, że EBITDA po korekcie o zjawiska jednostkowe (w ubiegłym roku w przychodach operacyjnych odnotowano zysk z tytułu rekompensaty za szkody poniesione w wyniku wypowiedzenie umowy przez dostawcę energii, a w roku bieżącym w kosztach operacyjnych uwzględniono straty poniesione w wyniku sprzedaży
środków trwałych jak i zniszczenia środków obrotowych), była wyższa o 22% w porównaniu do osiągniętego wyniku w analogicznym okresie w roku 2018.

Ze względu na rosnące ceny energii elektrycznej, spółka planuje przeprowadzenie inwestycji pozwalające obniżyć jej koszty. Drugim kierunkiem działań inwestycyjnych będzie poprawa infrastruktury w zakresie obniżenia emisji hałasu.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz