/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
LEŚNICTWO

Nie żyje Andrzej Modrzejewski, dyrektor RDLP w Szczecinku

Lasy Państwowe

Autor:
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2019-11-06


W poniedziałek, 4. listopada, zmarł Andrzej Modrzejewski, dyrektor RDLP w Szczecinku. Miał 67 lat.

Nie żyje Andrzej Modrzejewski, dyrektor RDLP w SzczecinkuNie żyje Andrzej Modrzejewski, dyrektor RDLP w SzczecinkuFot. Temat/ Szczecinek.com

Andrzej Modrzejewski z Lasami Państwowymi związany był od blisko czterdziestu lat. Dwukrotnie zarządzał Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Szczecinku, był też nadleśniczym w Nadleśnictwie Okonek, a w nadleśnictwach Leśny Dwór i Czarne Człuchowskie pracował jako nadleśniczy terenowy.

Urodził się w czerwcu w 1952r. w Warszawie, gdzie w 1976r. ukończył Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego na Wydziale Leśnym.

Stanowisko dyrektora po raz pierwszy piastował w latach 1992-2009, później ponownie od 2015r.

Od 1980r. był członkiem NSZZ Solidarność oraz przewodniczącym Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej przy dyrekcji regionalnej w Szczecinku. Działał w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa. Był społecznikiem.  

Andrzej Modrzejewski miał też na swoim koncie działalność polityczną. Zasiadał w Radzie Powiatu Szczecineckiego oraz uzyskał mandat do Rady Miasta Szczecinka w kadencji 2010-2014.

W 2010r. kandydował w wyborach burmistrza Szczecinka. W ostatnich wyborach samorządowych ubiegał się o mandat radnego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

Andrzej Modrzejewski był wielokrotnie odznaczony m.in. brązową i srebrną odznaką LOK, odznaką „Zasłużony dla województwa słupskiego”, srebrną odznaką SITLiD oraz  brązowym medalem „Za zasługi dla obronności kraju”.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 8. listopada o godz. 12.00 w Kościele Mariackim pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA