/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
DREWNO KOMINKOWE

Pożar suszarni drewna w Białobłociu

Autor: oprac. red
Źródło: KP PSP w Złotowie
Data: 2019-10-24


W nocy z 19. na 20. października w Białobłociu k. Złotowa wybuchł pożar w suszarni drewna znajdującej się na terenie zakładu specjalizującego się w produkcji drewna kominkowego.

Pożar suszarni drewna w BiałobłociuPożar suszarni drewna w BiałobłociuFot. KP PSP Złotów

Zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z zakładów przerobu drewna w miejscowości Białobłocie (gmina Lipka) dotarło do strażaków z KP PSP w Złotowie ok. godz. 2. w nocy.

Z treści zgłoszenia wynikało, że pożarem objęta jest prawdopodobnie komora suszarnicza wypełniona surowcem drzewnym. Na miejsce zadysponowano niezwłocznie jednostki ochotniczych straży pożarnych oraz zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Złotowie.

Działania przybyłych na miejsce strażaków polegały na podjęciu działań gaśniczych, w związku z pożarem, który zgodnie ze zgłoszeniem obejmował komorę suszarniczą zlokalizowaną w budynku produkcyjnym.

W wyniku prowadzonych intensywnych, trwających blisko 7 godzin, działań gaśniczych pożar został najpierw opanowany, a potem ugaszony - dzięki czemu zlikwidowano zagrożenie dla całego kompleksu zabudowań produkcyjnych. Z części objętej wcześniej pożarem usunięto też pozostałości suszonego surowca drzewnego, a całość pogorzeliska skutecznie dogaszono.

W akcji wzięło udział 58 strażaków: 10 z Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie oraz 48 z jednostek OSP Batorowo, OSP Lipka, OSP Wielki Buczek, OSP Osowo, OSP Łąkie, OSP Głomsk, OSP Zakrzewo i OSP Radawnica.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

TRAGEDIA

WYRAZY WSPÓŁCZUCIA ,

KONRAD [1]Odpowiedz na ten komentarz2019-11-14 22:24:24

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz