/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Zbigniew Prokopowicz nowym prezesem Pfleiderera

Pfleiderer

Autor: oprac. red.
Źródło: Pfleiderer
Data: 2019-10-24


Pfleiderer Group S.A. potwierdził powołanie Zbigniewa Prokopowicza na stanowisko Prezesa Zarządu. Prokopowicz pełnił tę funkcję czasowo od 1. czerwca br.

Zbigniew Prokopowicz nowym prezesem PfleidereraZbigniew Prokopowicz nowym prezesem PfleidereraFot. Pfleiderer

Zgodnie z komunikatem spółki Zbigniew Prokopowicz, pełniący czasowo obowiązki Prezesa Zarządu, obejmie to stanowisko na stałe, pod warunkiem jego powołania przez Radę Nadzorczą. Prokopowicz dobrze zna spółkę. Od lutego 2016r. pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej Grupy Pfleiderer, a od czerwca 2016r. był jej przewodniczącym. Po rezygnacji złożonej przez Toma K. Schäbingera, został czasowo oddelegowany przez radę nadzorczą do zarządzania spółką.

-Bardzo się cieszę się, że zostanę powołany na stałe na stanowisko Prezesa Zarządu, oraz że będę kontynuował współpracę z Miguelem Kohlmannem i pozostałymi członkami rady nadzorczej, realizując przyjętą strategię rozwoju firmy. Jako firma prywatna, Pfleiderer będzie mógł z powodzeniem kontynuować optymalizację procesów produkcyjnych, zachowując pozycję wiarygodnego i innowacyjnego partnera, cieszącego się wieloletnim zaufaniem klientów - mówi Zbigniew Prokopowicz.

Na stanowisku Przewodniczącego Rady Nadzorczej Prokopowicza zastąpić ma Miguel Kohlmann, który od maja 2018r. był doradcą rady nadzorczej Grupy Pfleiderer.

-Z niecierpliwością oczekuję objęcia nowej funkcji jako Przewodniczący Rady Nadzorczej Pfleiderera. W ciągu ostatniego roku bardzo dobrze poznałem firmę i jestem przekonany, że Zbigniew Prokopowicz będzie nadal z powodzeniem prowadził ją na ścieżce wzrostu. Będąc firmą prywatną, Pfleiderer wciąż będzie stawiać klientów w centrum swojej działalności - dodaje Miguel Kohlmann.

***

Zbigniew Prokopowicz (ur. w 1967r.) jest absolwentem Uniwersytetu Paris Dauphine oraz MBA na Instytucie Nauk Politycznych w Paryżu. Studiował również na Wydziale Handlu Zagranicznego SGPiS w Warszawie. W latach 2008-2016 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Polenergia SA. Wcześniej, od 2004 do 2008 roku zajmował stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej Polenergia SA. W latach 2004-2007 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej firmy Opoczno SA. W latach 2005-2008 sprawował funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej DGS SA i Prezesa Zarządu tej spółki. Prokopowicz zarządzał przedsiębiorstwami z różnych gałęzi przemysłu, w tym motoryzacyjnego, papierniczego, opakowań oraz energetycznego. Przed dołączeniem do Polenergii SA był Prezesem MondiPackaging (Anglo American Plc) w Polsce i Wielkiej Brytanii.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz