DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Barlinek na targach Domotex

Barlinek SA

Autor:
Źródło: Barlinek SA
Data: 2004-02-09


W dniach 17-20 stycznia b.r., firma Barlinek S.A. wzięła udział w międzynarodowych Targach Dywanów i Wykładzin Podłogowych Domotex.

Ekspozycja Barlinka na<br>targach Domotex 2004Ekspozycja Barlinka na<br>targach Domotex 2004

Obszerna oferta targowa oraz specjalne programy towarzyszące dostosowane do potrzeb kluczowych grup odbiorców sprawiają, że hanowerskie targi są najważniejszym miejscem spotkań przedstawicieli branży z całego świata. Obecność na tak dużej i prestiżowej imprezie wystawienniczej stanowiła dla Barlinek S.A. ogromną szansę na prezentację oferty asortymentowej oraz nawiązanie kontaktów handlowych.

Pomimo oczywistego faktu ogromnej konkurencji wśród producentów podłóg drewnianych na rynkach zagranicznych, przez stoisko Barlinek S.A., z dominującą w wystroju charakterystyczną zieloną barwą, przewinęła się rzesza gości. Największym zainteresowaniem cieszyły się produkty najnowsze, a przy tym oryginalne, takie jak: deska barlinecka barwiona, deska fazowana, a zwłaszcza deska postarzana, poddana specjalistycznym procesom nadającym jej bardzo szlachetny wygląd i jakby troszkę patyny. Bezpośrednia konfrontacja z zagranicznymi konkurentami pokazała, iż produkty Barlinek S.A. od dawna prezentują najwyższy poziom jakości i technologicznego zaawansowania, czego dowodem są liczne negocjacje handlowe i zawarte umowy. Teraz pozostaje jedynie poczekać na dalsze pozytywne skutki targowej prezentacji.

W opinii uczestników Targi Domotex 2004 należały do niezwykle udanych. Oferta wystawiennicza w pełni odzwierciedlała aktualną strukturę rynku światowego i dotyczyła następujących kategorii: dywany, wykładziny dywanowe i podłogowe, parkiety i podłogi drewniane, panele podłogowe z laminatu, wyposażenie wnętrz, włókna, przędze i tkaniny, prezentacje technik układania i konserwacji, zrzeszenia, publicystyka, design i usługi. Tegoroczne targi uzupełnione były wieloma pokazami specjalnymi, prezentacjami i wykładami, jak choćby: contractworld.congress, w którym uczestniczyło około 2 tysięcy specjalistów, jest to, uznawane za największe, europejskie forum architektów i architektów wnętrz; Werkstatt - warsztaty poświęcone technikom układania pokryć podłogowych, czy Bodenpflege - forum dotyczące konserwacji pokryć podłogowych. Targom towarzyszyło nieustanne zainteresowanie zwiedzających, przedstawicieli handlowych, wystawców, hurtowników, fachowców wielu branż i mediów. Wokół odbywały się tysiące rozmów na wszelkie związane z imprezą tematy. Branża pokryć podłogowych z optymizmem spogląda w przyszłość, a Targi Domotex rozwijają się mimo niezbyt przejrzystej sytuacji gospodarczej. W tegorocznej edycji targów zaprezentowało się ponad 1100 wystawców na 88 tysiącach m2 powierzchni wystawowej netto. Po raz pierwszy od lat powierzchnia wystawowa została powiększona o dodatkowe hale. Wystawcy pochodzili z 59 krajów. Targi odwiedziło ponad 46 tysięcy gości związanych z branżą. O sukcesie Domotex 2004 świadczy również fakt, że ponad 80% prezentujących się firm już zapowiedziało swój udział w przyszłorocznej edycji targów.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz