/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

DFM przeprowadzi nową inwestycję w Reszlu

Autor: oprac. red
Źródło: WMSSE
Data: 2019-09-22


Producent mebli tapicerowanych DFM sp. z o.o. zainwestuje 12 mln zł w rozbudowę zakładu produkcyjnego w Reszlu. Decyzję o wsparciu inwestycji wydała w miniony piątek Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

DFM przeprowadzi nową inwestycję w ReszluDFM przeprowadzi nową inwestycję w ReszluFot. WMSSE

Projekt inwestycyjny firmy DFM sp. z o.o. zakłada kompleksową rozbudowę pomieszczeń produkcyjnych i magazynowych oraz zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń. Realizacja przedsięwzięcia pozwoli na istotną reorganizację cyklu technologicznego, co wpłynie na zwiększenie zdolności produkcyjnej zakładu. W ramach inwestycji firma planuje zatrudnienie minimum 20 pracowników.

Spółka od kilku lat rozwija się w ramach Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - zrealizowała tu inwestycje o łącznej wartości ponad 43 mln zł i utworzyła 365 nowych miejsc pracy.

-Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji, która weszła w życie rok termu zasadniczo zmieniła zasady przyznawania zwolnień podatkowych dla przedsiębiorców. Dała możliwość inwestowania w dowolnym miejscu na terenie całego kraju, a nie – jak dotychczas – jedynie na terenach objętych specjalną strefą ekonomiczną. Jest to niewątpliwie atrakcyjna zmiana
i zachęta inwestycyjna dla wielu firm, które chciałyby skorzystać z tego typu wsparcia – mówi Zbigniew Targowski, Prezes Zarządu WMSSE S.A. -To już 32 decyzja o wsparcia nowej inwestycji wydana przez Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. po zmianie przepisów dotyczących funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych w Polsce.

DFM Sp. z o.o. to firma ze 100% polskim kapitałem produkująca meble tapicerowane. Profil produkcji obejmuje szeroki asortyment, w szczególności obejmujący reprezentacyjne meble do salonu, praktyczne tapicerowane meble rozkładane oraz meble wypoczynkowe.

Firma z powodzeniem sprzedaje najwyższej jakości meble na rynki: krajów Beneluxu, Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Skandynawii oraz Stanów Zjednoczonych.

Produkcja realizowana jest w trzech zakładach produkcyjnych:
Dobre Miasto – zakład produkcyjny o pow. ponad 60.000 m2;
Olsztyn – zakład produkcyjny o powierzchni ponad 6.000 m2;
Reszel – zakład produkcyjny o powierzchni ponad 6.000 m2.
Meble produkowane w zakładzie w Reszlu przeznaczone są głównie na rynki Europy Zachodniej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz