/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PROGRAM OGRODOWY

Stanisław Bieńkowski ogłasza wezwanie na akcje Stelmetu

Stelmet

Autor:
Źródło: Stelmet
Data: 2019-09-17


Stanisław Bieńkowski, główny akcjonariusz i zarazem prezes Stelmet SA ogłosił wezwania do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji spółki znajdujących się na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Kurs akcji Stelmet SAKurs akcji Stelmet SAFot. Stockwatch

Stanisław Bieńkowski zamierza przenieść 80,25% akcji spółki z kontrolowanego przez siebie funduszu Rainbow Fund 2 FIZ bezpośrednio na własny rachunek. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, taka zmiana wymaga ogłoszenia wezwania na wszystkie akcje Stelmetu.

Cena oferowana przez Stanisława Bieńkowskiego w ogłoszonym wezwaniu została ustalona na poziomie 7,74 zł za akcję, co oznacza 18% premii wobec średniej ceny ważonej wolumenem obrotu z ostatnich trzech miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania oraz ponad 5% premii wobec średniej ceny ważonej wolumenem obrotu z ostatnich sześciu miesięcy. Ustalona cena odpowiada ponadto najwyższej cenie, jaką Stanisław Bieńkowski zapłacił za akcje Stelmetu w okresie ostatnich 12 miesięcy.

-Zmiana kontroli nad Stelmetem z pośredniej na bezpośrednią ma charakter techniczny, który pociąga jednak za sobą obowiązek ogłoszenia wezwania na wszystkie pozostałe akcje spółki. Biorąc pod uwagę, że zaproponowana w wezwaniu cena jest istotnie wyższa od średniej ceny z ostatnich miesięcy, oraz zważywszy na niską płynność akcji spółki na GPW, spodziewam się, że część inwestorów może skorzystać z możliwości sprzedaży akcji w ramach wezwania - powiedział Stanisław Bieńkowski.

Obecnie Stanisław Bieńkowski posiada bezpośrednio 0,95% akcji, a 80,25% należy do Rainbow Fund 2 FIZ. Jeśli w wyniku wezwania zostanie osiągnięty wymagany prawem próg ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, to nie jest wykluczone, że przeprowadzony zostanie wówczas przymusowy wykup akcji posiadanych przez akcjonariuszy mniejszościowych Stelmetu, z zachowaniem wszelkich przysługujących im uprawnień.

Zapisy na sprzedaż akcji w wezwaniu będą przyjmowane od 2. do 31. października br.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz