/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Kontrahenci Lasów Państwowych zapowiadają akcję protestacyjną

Drewno.pl

Autor: oprac. dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2019-09-13


Tartaki i zakłady usług leśnych łączą siły i zapowiadają wspólny protest przed Kancelarią Rady Ministrów w Warszawie. Akcja zaplanowana na 4. października ma zwrócić uwagę na bierność rządu w stosunku do działań PGL Lasy Państwowe, które wykorzystując monopolistyczną przewagę narzuca dostawcom usług leśnych i kupującym drewno warunki współpracy.

Kontrahenci Lasów Państwowych zapowiadają akcję protestacyjnąKontrahenci Lasów Państwowych zapowiadają akcję protestacyjnąFot. D.Jabłoński

Według przedsiębiorców drzewnych rząd mimo zapowiedzi wsparcia przemysłu w rozmowach z Lasami Państwowymi pozostaje w tym zakresie bierny, a podejmowane działania (jak np. Zespół ds. Rozwoju Przemysłu Drzewnego są fasadowe) i nie prowadzą do poprawy sytuacji branży. Zdaniem Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego, przedstawiciele Lasów Państwowych nie uwzględniają postulatów i wniosków jakie strona przemysłu formułuje wobec planowanych na przyszły rok zmian w zasadach sprzedaży drewna.

Również zakłady usług leśnych nie mogą dojść do porozumienia z leśnikami w zakresie sposobów planowania i wartościowania prac wykonywanych na rzecz Lasów Państwowych.

-Udział w proteście zaplanowanym na 4. października, oprócz Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego potwierdziły dotychczas inne organizacje skupiające zakłady przerabiające surowiec drzewny: PKN EPAL, Stowarzyszenie Przemysłu Tartacznego, Ogólnopolski Związek Pracodawców Przemysłu Drzewnego oraz zakłady usług leśnych: Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych i Polski Związek Pracodawców Leśnych - powiedział Rafał Szefler, Dyrektor Biura PIGPD.

W uzupełnieniu informacji Rafał Jajor, dyrektor biura PZPL poinformował, że Polski Związek Pracodawców Leśnych rozważa dołączenie do protestu, a swoją decyzję uzależnia od wyników rozmów z Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych jakie mają odbyć się pod koniec września.

Aktualizacja: 16.09.2019r.

Aktualizacja 01.10.2019r.: Według najświeższych informacji protest tartaków w Warszawie został odwołany. Na spotkaniu jakie miało miejsce 01.10.2019r. w Ministerstwie Środowiska zostały zaakceptowane postulaty przemysłu dotyczące zasad sprzedaży drewna z Lasów Państwowych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA