DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
SZTUKA

Zdobywca rekordu Guinnessa na najdłuższą rzeźbę z jednego kawałka drewna na Targach Drema

Drewno.pl

Autor:
Źródło: Drewno.pl
Data: 2019-09-05


Na tegorocznych targach Drema, w Strefie Wiedzy Drewno pl gościć będziemy Roberta Wyskiela - rzeźbiarza z Gdyni , który w lipcu pobił rekord Guinnessa na najdłuższą rzeźbę wykonaną z jednego kawałka drewna.

Zdobywca rekordu Guinnessa na najdłuższą rzeźbę z jednego kawałka drewna na Targach DremaZdobywca rekordu Guinnessa na najdłuższą rzeźbę z jednego kawałka drewna na Targach DremaFot. R.Wyskiel

Potężna kłoda drewna, z której artysta wyrzeźbił inscenizację wiersza Juliana Tuwima "Rzepka" pochodziła z pod Sępólna Krajeńskiego. To właśnie tam, przez 3 tygodnie maja w piekielnym upale zaczęło powstawać niesamowite dzieło. Następnie, po przetransportowaniu kłody na Hel, przez dwa tygodnie trwały prace wykończeniowe.

24. czerwca komisja Rekordów Guinessa przystąpiła do pomiarów... 14 m i 37 cm, to nowy rekord świata, który został oficjalnie potwierdzony w połowie lipca przez gremium z Londynu.

Robert Wyskiel będzie do Państwa dyspozycji przez cały okres targów Drema 2019, gdzie będzie tworzył, ale także opowiadał o rekordzie i ostatniej podróży na plener rzeźbiarski Syberii odbywający się pod hasłem "Prazdnik Topora".

Serdecznie zapraszamy! - Strefa Wiedzy Drewno.pl, MTP, Pawilon 3, stoisko 57/52.

Zdobywca rekordu Guinnessa na najdłuższą rzeźbę z jednego kawałka drewna na Targach Drema (Zdjęcia: 4)

Zdobywca rekordu Guinnessa na najdłuższą rzeźbę z jednego kawałka drewna na Targach DremaZdobywca rekordu Guinnessa na najdłuższą rzeźbę z jednego kawałka drewna na Targach DremaZdobywca rekordu Guinnessa na najdłuższą rzeźbę z jednego kawałka drewna na Targach DremaZdobywca rekordu Guinnessa na najdłuższą rzeźbę z jednego kawałka drewna na Targach Drema

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz