/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Fabryka Konstrukcji Drewnianych kupiła nieruchomości Drewexu

Autor: oprac. red
Źródło: Fabryka Konstrukcji Drewnianych
Data: 2019-09-05


Fabryka Konstrukcji Drewnianych zawarła umowę zakupu nieruchomości od swojej spółki zależnej. Wartość transakcji to 6,5 mln zł.

Fabryka Konstrukcji Drewnianych kupiła nieruchomości DrewexuFabryka Konstrukcji Drewnianych kupiła nieruchomości DrewexuFot. Drewex

Fabryka Konstrukcji Drewnianych SA nabyła od Drewex sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego Handlu i Usług z siedzibą w Mieszkowicach - spółki będącej częścią grupy kapitałowej FKD cztery nieruchomości:

  1. Nieruchomość o numerze KW SZ1Y/00042436/7 za cenę 3,697 mln zł. Rozliczenie transakcji odbyło się na podstawie odpłatnego zwolnienia z długu, w ramach którego w zamian za zwolnienie z długu spółka Drewex sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego Handlu i Usług z siedzibą w Mieszkowicach bezwarunkowo i bezzwłocznie przeniosła na FKD prawa własności ww. nieruchomości.
  2. Nieruchomości o numerach KW SZ1Y/00044508/7, SZ1Y/00051545/0, SZ1Y/00026559/7 za łączną cenę 2,802 mln zł brutto. Zapłata ceny sprzedaży, stanowiącej część zadłużenia z tytułu wierzytelności zabezpieczonych hipoteką, nastąpi przelewem bezpośrednim na konto bankowe wierzyciela hipotecznego tj. Banku Spółdzielczego w Chojnie.

Jak poinformował zarząd FKD, celem dokonanych transakcji była optymalizacja kosztowa grupy kapitanowej oraz uproszczenie prezentacji danych finansowych w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz