/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Classen vs. Pfleiderer: 1:0

Pfleiderer

Autor: oprac. red
Źródło: Pfleiderer
Data: 2019-08-28


Po blisko 7 latach Classen wygrywa pierwszy etap postępowania sądowego przeciwko Pfleiderer Baruth GmbH - spółce zależnej od Grupy Pfleiderer SA

Classen vs. Pfleiderer: 1:0Classen vs. Pfleiderer: 1:0Fot. Pfleiderer

9. sierpnia br. Sąd Rejonowy w Düsseldorfie (Niemcy) wydał postanowienie w postępowaniu sądowym pomiędzy W. Classen GmbH & Co. KG, jako powodem, a Pfleiderer Baruth GmbH jako pozwanym. Classen domaga się od Pfleiderer Baruth odszkodowania w kwocie 55,438. mln euro (plus odsetki) z tytułu zmowy cenowej dotyczącej produktów drewnopochodnych, w tym powlekanych i niepowlekanych płyt wiórowych a także płyt MDF i HDF, które były sprzedawane przez Pfleiderer Baruth na rzecz Classen i jej podmiotów zależnych.

Sąd uznał, że Pfleiderer Baruth ponosi odpowiedzialność wobec Classen co do istoty roszczenia. Na podstawie generalnego ekonomicznego doświadczenia Sąd Rejonowy przyjął, że działania przypisywane Pfleiderer Baruth mogły przyczynić się do powstania szkody po stronie Classen.

Ustalenia dotyczące wysokości odszkodowania odbędzie się w oddzielnym postępowaniu.

Jak poinformował zarząd Grupy Pfleiderer, Pfleiderer Baruth nie zgadza się z wyrokiem Sądu i analizuje uzasadnienie przedstawione w wyroku. Po zakończeniu powyższej analizy Pfleiderer Baruth podejmie decyzję o ewentualnym zaskarżeniu wyroku. Grupa Pfleiderer nie utworzyła rezerwy na ewentualne odszkodowanie związane z powyższą sprawą.

Postępowanie sądowe w powyższej sprawie trwa od grudnia 2012r. i jest pochodną wykrycia przez niemiecki Urząd Antymnopolowy nielegalnego kartelu, w którym uczestniczyły Egger, Glunz, Pfleiderer i Rauch. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: 42 mln euro kary za zmowy cenowe na rynku płyt drewnopochodnych


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz