DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
WYDARZENIA

Przerób-My - Festiwal upcyklingu, rękodzieła i designu

Autor:
Źródło: Milion pomysłów na minutę
Data: 2019-08-26


W dniach 31. sierpnia i 1. września w Centrum Praskim Koneser odbędzie się siódma już edycja Festiwalu upcyklingu, rękodzieła i designu pod nazwą Przerób-My - a razem z nimi spotkanie twórców internetowych, którzy w znacznej większości związani są z drewnem.

Przerób-My - Festiwal upcyklingu, rękodzieła i designuPrzerób-My - Festiwal upcyklingu, rękodzieła i designu

Ciągle zmieniające się technologie i rozwój globalnego dostępu do sieci miały spowodować ogólne rozleniwienie społeczeństwa. Jednak zmiany te nie miały tylko przewidywalnego negatywnego oddźwięku. Do sieci przenieśli się również twórcy i zaczęli zawiązywać grupy zainteresowań oraz prezentować swoje prace. Wbrew pozorom nie są to grupy składające się ciągle z tych samych osób, te mikro-społeczności ciągle się rozwijają i pojawia się w nich coraz więcej młodych osób.

Chęć tworzenia i dzielenia się swoją wiedzą oraz efektami swojej pracy spowodowały że coraz więcej jest profili, blogów i kanałów YouTube poświęconych pracy twórczej. Grupę takich osób będziecie mieli okazję zobaczyć w akcji już na kolejnej edycji Przerób-My. Twórcy którzy ze względu na dzielące ich odległości nie mieliby normalnie szansy nigdy się poznać, zaczęli kooperować ze sobą. Powstają wspólne projekty, zawiązują się przyjaźnie i coraz częściej ci ludzie spotykają się osobiście.

Jednak po raz pierwszy w Polsce, już w następny weekend odbędzie się tak duże spotkanie twórców internetowych skierowane bezpośrednio do widzów. Przez cały weekend na dziewięćdziesięciu metrach kwadratowych staną stanowiska, na których grupa twórców współpracujących ze sobą głównie w sieci, stanie razem żeby spotkać się z widzami i odwiedzającymi oraz zaprezentować swoje prace i umiejętności na żywo. Przerób-My to dwa dni pokazów na których zawodowcy i pasjonaci będą dzielić się swoją wiedzą i prezentować swoje techniki pracy.

W strefie "Makerzy w sieci" zobaczycie ekipę ludzi, których pasją jest tworzenie rzeczy unikalnych i pięknych. Każdy z wystawców prezentuje inne metody pracy i umiejętności. Będą blogerzy, YouTuberzy oraz osoby prezentujące się głównie na Instagramie i Facebooku. Przez dwa dni odbędzie się dziesięć pokazów na żywo – na centralnym stanowisku roboczym każdy z twórców pokaże jakiś projekt, który wykona pod bacznym okiem odwiedzających, a pokazy będą przeplatane zabawami dla odwiedzających podczas których wygrać będzie można różne nagrody.

Zobaczyć będzie można między innymi osoby, które były jednymi z pierwszych twórców przenoszących swoja pracę do sieci – tych, którzy to wszystko w Polsce zaczynali, a będzie to m.in. Pragmatyczny Przemek, Paweł Dudziński oraz Maker – człowiek z pasją. Pasjonatów drewna, którzy pracują zupełnie odmiennymi od siebie metodami – czyli Stolarnia 5m2, SwG Stolarnia w Garażu czy Argo Woodcraft. Będzie z nami również artystka, której niesamowity talent będziecie mogli podziwiać razem z nami – Ann Yan Zi. Przeplatanie metod klasycznych z nowoczesnymi technologiami pokaże nam również ekipa Garage Makezone, znana głównie z filmów o druku 3D, frezarkach CNC i laserach - a to tylko część z ich bardzo rozbudowanego zasobu wiedzy i umiejętności. Nie zabraknie również twórców dopiero zaczynających swoją karierę w sieci, a bardzo dobrze się zapowiadających - takich jak CCZ - Czas coś zrobić - Tomek Magaj . Oprócz tego zapowiedziało swoje odwiedziny kilku innych twórców sieciowych oraz przedstawiciele marek.

Organizatorem i inicjatorem spotkania są twórcy kanału YouToube – Milion pomysłów na minutę, którzy zajmują się głównie testowaniem narzędzi, ale pokazują również proste projekty dla majsterkowiczów.

Druk 3D, stolarstwo, snycerka, green woodworking, majsterkowanie, renowacja i sztuka – to tylko część tematów, które będzie można zobaczyć podczas nadchodzącego wydarzenia. Przy tak szerokim wachlarzu prezentacji i umiejętności występujących twórców nikt nie powinien się nudzić.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz