/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TARTACZNICTWO

Standrew poprawia rentowność

Standrew

Autor: oprac. dja
Źródło: Standrew
Data: 2019-08-18


Przychody spółki w pierwszym półroczu wyniosły 9,779 mln zł wobec 11,973 mln zł rok wcześniej. Pomimo spadku sprzedaży zysk z działalności operacyjnej sięgnął 650 tys. zł (2018: 597 tys. zł), a zysk netto 272 tys zł. (2018: 247 tys. zł). Jak informuje zarząd spółki na wyniki są pochodną zwiększonej sprzedaży wysokojakościowych produktów generujących wyższe marże.

Standrew poprawia rentownośćStandrew poprawia rentownośćFot. Standrew

W II kwartale 2019 roku Standrew kontynuował budowę kolejnego kompleksu komór suszarniczych składającego się z czterech komór wraz z placem magazynowo-manewrowym. Inwestycja ta pozwoli na osiągnięcie oszczędności kosztów suszenia tarcicy, która w obecnej chwili po części są wykonywana jest usługowo przez zewnętrzne firmy.

Zarząd spółki poinformował, że wskutek nie otrzymania w termie pozwolenia na budowę zgodnego z wyznaczoną polityką ochrony środowiska, nie podpisała ostatecznie umowy na dofinansowanie projektu "Wdrożenia na rynek tarcicy dębowej Hard Wood Top® wykorzystującej technologię HyPerFL" ("Projekt"), w ramach Poddziałania 3.2.1 "Badania na rynek" Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Ze względu na wypowiedzenie umowy na dofinansowanie przez PARP, spółka nie będzie realizowała zamierzonej inwestycję z udziałem środków unijnych.

Pomimo trudności zarząd planuje zrealizować projekt z własnych środków wykorzystując w tym celu postający nowy kompleks suszarniczy. Spółka posiada technologię HyPerFL, znak towarowy
oraz wszelkie niezbędne zasoby aby go wdrożyć. Wykorzystanie nowej technologii przyczyni się do uzyskania przez spółkę przewagi konkurencyjnej i zwiększenia poziomu sprzedaży tarcicy dębowej, a w
konsekwencji wpłynie na bardziej dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz