/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
OKNA I DRZWI

Pozbud przeniesie produkcję okien i drzwi do osobnej spółki

Pozbud T&R

Autor: oprac. dja
Źródło: Pozbud T&R
Data: 2019-08-06


Zarząd Pozbud T&R poinformował, że w ramach prowadzonej reorganizacji grupy kapitałowej, podjął decyzję o wydzieleniu produkcji okienno-drzwiowej realizowanej przez zakład produkcyjny w Słonawach do nowej, specjalnie powołanej w tym celu spółki. Nowy podmiot będzie w 100% zależny od Pozbud T&R SA.

Pozbud przeniesie produkcję okien i drzwi do osobnej spółkiPozbud przeniesie produkcję okien i drzwi do osobnej spółkiFot. Pozbud T&R

Proces ten zostanie przeprowadzony w drodze wniesienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, obejmującej działalność produkcyjną, skupioną wokół zakładu produkcyjnego w Słonawach do nowo zawiązanej spółki akcyjnej jako aportu niepieniężnego. Realizację powyższej koncepcji spółka zamierza sfinalizować do 31. grudnia 2019 roku.

Działanie jest związane z realizowaną przez spółkę reorganizacją modelu biznesowego, która ma na celu uporządkowanie struktury grupy kapitałowej zapewnieniającej spójny podziału funkcji biznesowych, alokacji ryzyk z nimi związanych, jak również transparentności wyników finansowych realizowanych przez poszczególne segmenty działalności spółki.

Pozbud T&R jest jednym z największych krajowych producentów drzwi i okien drewnianych. Grupa produkuje również stolarkę aluminiową, konstrukcje fasad oraz ogrodów zimowych. Spółki grupy Pozbud produkują też podłogi drewniane oraz świadczą kompleksowe usługi budowlane.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz