/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
WYDARZENIA

DREMA DESIGN - Pokaż co można zrobić z drewna

Autor: oprac. red
Źródło: Grupa MTP
Data: 2019-08-03


Już po raz trzeci podczas targów DREMA, w ramach Pawilonu Promocji Drewna, utworzona zostanie strefa DREMA Design. To jedna z niepowtarzalnych szans zaprezentowania możliwości jakie we współczesnym wzornictwie daje wyjątkowy surowiec jakim jest drewno. Organizatorzy targów zapraszają projektantów, stolarzy oraz wszystkich, którzy swoją pasję twórczą wiążą z drewnem.

DREMA DESIGN - Pokaż co można zrobić z drewnaDREMA DESIGN - Pokaż co można zrobić z drewnaFot. D.Jabłoński

W tym roku strefa DREMA DESIGN to aż 900 m2 udostępnionych bezpłatnie twórcom wyjątkowych wyrobów z drewna. Projektujesz unikalne drewniane meble? Tworzysz niecodzienne wyroby z drewna? Potrafisz zwykłym produktom branży nadać wyjątkowe oblicze? Pokaż swoje prace na tragach DREMA 2019.

Trendy w designie zmieniają się, ale do drewna wciąż się powraca. Pomimo upływu lat walory użytkowe tego naturalnego surowca wciąż są bardzo cenione przez twórców. Meble, dodatki i przedmioty codziennego użytku z drewna idealnie wkomponowują się do każdej przestrzeni, czy to w domowym zaciszu, czy w biznesowym otoczeniu.

DREMA DESIGN - Pokaż co można zrobić z drewnaDREMA DESIGN - Pokaż co można zrobić z drewnaFot. D.Jabłoński

Fenomen drewna jako materiału wzorniczego wynika przede wszystkim z jego trwałości i elastyczności. Upływ czasu nie odbiera meblom i dodatkom drewnianym niczego z ich piękna i funkcjonalności. Dzięki nowoczesnym technologiom, odpowiednim maszynom i narzędziom, drewno stało się odporne na warunki środowiska nie tracąc żadnego ze swoich walorów.

DREMA DESIGN - Pokaż co można zrobić z drewnaDREMA DESIGN - Pokaż co można zrobić z drewnaFot. D.Jabłoński

Pomysłów na zastosowanie drewna nie brakuje, a polscy twórcy, w tym profesjonaliści i hobbyści, wykorzystują ten niezwykle wdzięczny materiał do aranżacji wnętrz, tworzenia oryginalnych mebli, niezwykłych dodatków i ozdób, a nawet zabawek i klocków – tworząc produkty wyzwalające w dzieciach kreatywność oraz proekologiczną postawę, a w dorosłych chęć przełamywania utartych schematów. Nowe oblicze drewna w strefie DREMA Design 2019 pokażą m.in.: Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych, Egger, OKOŃ Parkiety Pałacowe i Tradycyjne, Łąccy, McKapka, Poldan, Sico, Ugears oraz rokujący artyści, dizajnerzy i ludzie z pasją stolarską.

 

DREMA DESIGN - Pokaż co można zrobić z drewnaDREMA DESIGN - Pokaż co można zrobić z drewnaFot. Grupa MTP

Całość strefy będzie poświęcona stworzeniu kreatywnej przestrzeni do projektowania oraz do spotkań konsultacyjnych. W trakcie trwania targów DREMA 2019 będzie można podziwiać kreatywne instalacje oraz wystawę drewnianych eksponatów. Projekt DREMA DESIGN pozwoli na szersze zaprezentowanie możliwości wykorzystania drewna i materiałów drewnopochodnych do artystycznych inspiracji.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy: Aleksandra.Janyga@grupamtp.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA