/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PŁYTY DREWNOPOCHODNE

Egger rozpoczął produkcję w Biskupcu

Egger

Autor: oprac. red
Źródło: Egger
Data: 2019-07-09


28. czerwca br. oficjalnie uruchomiono produkcję w fabryce płyt drewnopochodnych Egger w Biskupcu. Wartość inwestycji to 440 mln euro.

Egger rozpoczął produkcję w BiskupcuEgger rozpoczął produkcję w BiskupcuFot. Egger

Jak informuje Egger, fabryka w Biskupcu została zaplanowana i zbudowana zgodnie z rozporządzeniem Unii Europejskiej w sprawie najlepszych dostępnych technik (BAT), co oznacza wykorzystanie dostępnych technik, które są najlepsze dla zapobiegania lub minimalizowania emisji i negatywnego wpływu na środowisko. Zakład w Biskupcu posiada ultranowoczesne obiekty oparte na najnowszej dostępnej technologii produkcji i wiedzy o środowisku. Dysponuje liniami produkcyjnymi do produkcji surowych i laminowanych płyt wiórowych, które są obecnie stopniowo uruchamiane. W trakcie pełnej eksploatacji moce produkcyjne wyniosą 650.000 m3 surowej płyty wiórowej rocznie, z czego duża część będzie pokryta dekoracyjnymi powłokami.

W Egger Biskupiec zatrudnionych jest już ponad 370 osób, a wkrótce będzie ich 400. Zostali oni intensywnie przeszkoleni w kilku innych zakładach Grupy i teraz przejmują odpowiedzialność za codzienne funkcjonowanie zakładu. Ponadto stworzono dodatkowo 600 pośrednich miejsc pracy u dostawców lub usługodawców.

-Jestem bardzo szczęśliwy, że uruchamiamy teraz zakład Egger Biskupiec i wraz z kadrą zarządzającą i pracownikami jesteśmy dumni, że możemy stać się ważnym dostawcą dla polskiego przemysłu meblarskiego. Działamy w Polsce już od początku lat 90-tych i z powodzeniem współpracujemy z ponad 150 lokalnymi partnerami - powiedział Michael Egger - współwłaściciel firmy. -Jesteśmy również dumni, że możemy przyczynić się do rozwoju regionu warmińsko-mazurskiego, oferując prawie 1.000 miejsc pracy w trakcie budowy i teraz, kiedy fabryka już działa.

Fabryka Egger w BiskupcuFabryka Egger w BiskupcuFot. Egger

Fabryka w Biskupcu była gotowa na rozpoczęcie produkcji od kilku miesięcy, jednak jej uruchomienie blokował brak zintegrowanego pozwolenia środowiskowego. Protesty części lokalnej społeczności oraz nowe przepisy dotyczące emisji zanieczyszczeń do środowiska jakie weszły w ostatnim czasie i które przysporzyły problemów wszystkim krajowym producentom płyt drewnopochodnych, spowodowały opóźnienie w rozruchu linii produkcyjnej. Starając się uzyskać odpowiednie zezwolenia Egger odciął się od budowy spalarni odpadów, umieszczając w planach  niskoemisyjną kotłownię do współspalania biomasy.

Egger Biskupiec to 19. zakład produkcyjny Grupy Egger na świecie. Firma zatrudniająca łącznie ok. 9 tys pracowników, w roku obrotowym 2017/2018 uzyskała przychody na poziomie 2,68 mld euro produkując ok. 8,5 mln m3 materiałów drewnopochodnych i tarcicy.

 

Aktualizacja 13.11.2019r.

Aktualizacja 15.11.2019r.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

A ja się zastanawiam skąd , ile i w jakim trybie ta firma otrzymała surowiec ...

drzewny od LP do zabezpieczenia produkcji ?

Piotr [1]Odpowiedz na ten komentarz2019-07-09 17:54:45

Zgłoś nadużycie

Nowe inewstycje, polski rząd wspiera zagranicznych inwestorów

jw

Darek [82]Odpowiedz na ten komentarz2019-07-10 10:42:08

Zgłoś nadużycie

EGGER BISKUPIEC

Wczoraj byłem koło nowej fabryki Eggera w Biskupcu i mam jedno pytanie kto na to pozwolił? Docelowo zatrudnią około 300 osób, a w promieniu 200 km pracę straci 800 osób pracujących w tartakach i zakładach drzewnych, nie wspomnę że kilkanaście firm z naszej branży upadnie z powodu braku surowca. Kto dał im surowiec do przerobu i na jakich zasadach? Bo nie z historii zakupów w LP...? Paranoja, ja potrzebuję 1000-2000 m3 drewna więcej na rok, a Egger tyle dostaje tygodniowo...

wiesiek_80 [13]Odpowiedz na ten komentarz2019-07-16 15:05:06

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz