/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PŁYTY DREWNOPOCHODNE

Pfleiderer zwiększa produkcję płyt laminowanych w Grajewie

Grupa Pfleiderer

Autor:
Źródło: Grupa Pfleiderer
Data: 2019-07-05


Grupa Pfleiderer uruchomiła nową prasę do produkcji laminowanych płyt wiórowych (MFC) w zakładzie produkcyjnym w Grajewie. Inwestycja o wartości 8,5 mln euro pozwoli m.in. na zwiększenie produkcji płyt w dużym formacie oraz usprawnienie obsługi i skrócenie czasu dostaw do klientów w północno-wschodniej Polsce i w krajach ościennych.

Pfleiderer zwiększa produkcję płyt laminowanych w GrajewiePfleiderer zwiększa produkcję płyt laminowanych w GrajewieFot. Pfleiderer

Nowa linia produkcyjna, o oznaczeniu KT11, pozwoli na wyprodukowanie dodatkowych 15 mln m2 laminowanych płyt wiórowych rocznie, co będzie oznaczać nawet podwojenie produkcji płyt tego typu w zakładzie w Grajewie. Płyty z okładziną melaminową znajdują szerokie zastosowanie w branży meblarskiej i wykończenia wnętrz.

-Nowa linia pras KT11 w Grajewie wpisuje się w strategię Grupy Pfleiderer, która zakłada koncentrację na produktach z wysoką wartością dodaną. Dzięki tej inwestycji zwiększymy moce wytwórcze i wydajność produkcji płyty MFC oraz usprawnimy obsługę klientów w północno-wschodniej Polsce i krajach ościennych. Grupa Pfleiderer zwiększy swoją konkurencyjność. Szacujemy, że pozytywny wpływ uruchomienia nowej linii pras na wynik EBITDA Grupy wyniesie docelowo ponad 3 mln euro rocznie - powiedział Zbigniew Prokopowicz, przewodniczący rady nadzorczej Pfleiderer Group, pełniący tymczasowo obowiązki prezesa zarządu.

Dzięki nowej inwestycji będzie również możliwe zwiększenie elastyczności w zakresie oferowanych formatów, dekorów oraz struktur płyt MFC dla klientów Grupy Pfleiderer w północno-wschodniej Polsce, na Litwie i w Obwodzie Kaliningradzkim.

Linia pras KT11 w GrajewieLinia pras KT11 w GrajewieFot. Pfleiderer

-Nowy ciąg do laminowania surowych płyt wiórowych i płyt MDF będzie produkował dwa podstawowe formaty: 5600x2100mm oraz 2800x2100mm, czyli najbardziej pożądane formaty na rynku. W dodatku, dzięki wprowadzeniu możliwości cięcia asymetrycznego, będziemy mogli w wydajny sposób dostarczyć klientom inne formaty, np. 4200x2100mm czy 3600x2100mm. KT11 to bardzo szybka prasa, o maksymalnej wydajności 240 cykli na godzinę, która będzie jednocześnie przystosowana do laminowania synchronicznego oraz podwójnego krawędziowania, poprawiającego estetykę produktów - wskazał Grzegorz Kulesza, dyrektor zarządzający Pfleiderer Polska. -Nowa instalacja wesprze efektywną produkcję szerokiego wachlarza dekorów i struktur, które powstają w Grajewie - dodał.

Po uruchomieniu nowej linii pras wygaszona zostanie prasa KT3, służąca do wytwarzania laminowanych płyt wiórowych i MDF w tracących popularność mniejszych formatach.

***

Grupa Pfliderer posiada 9 zakładów produkcyjnych położonych w Polsce i Niemczech, a także działy handlowe w Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwajcarii, Francji, Austrii i Rumunii. Łącznie zatrudnia około 3,5 tys. osób.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz