/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ SKLEJKOWY

Paged zamyka zakład produkcji sklejki w Ełku

Paged

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Paged
Data: 2019-06-28


Zarząd Pagedu podjął decyzję o zamknięciu zakładu produkcji sklejki w Ełku. Jak poinformowano, zamknięcie zakładu jest podyktowane nadpodażą sklejki na rynku oraz koniecznością poprawy efektywności funkcjonowania segmentu produkcji sklejki działającego w ramach Grupy Paged.

Paged zamyka zakład produkcji sklejki w EłkuPaged zamyka zakład produkcji sklejki w EłkuFot. Paged

Paged jest największym producentem sklejki w Polsce. Dotychczas firma prowadziła produkcję w czterech zakładach produkcyjnych (Pisz, Morąg, Bartoszyce, Ełk) wytwarzając ok. 250 tys. m3 sklejki rocznie. Grupa zatrudnia ok. 1600 pracowników.

Trudna sytuacja ekonomiczna wymusiła już wcześniej dwa przestoje fabryki w Ełku, które trwały w sumie ok. 6 tygodni.

W związku z zamknięciem zakładu zwolnieni zostaną wszyscy pracownicy fabryki sklejki w Ełku - łącznie 220 osób. Jak poinformowano, wszyscy pracownicy otrzymają propozycję zatrudnienia w odległym o ok. 55 km zakładzie produkcji sklejki w Piszu. Obecnie trwają rozmowy z pracownikami na temat ofert pracy, które im zaproponowano.

Zgodnie z przekazaną informacją, spółka zaoferowała również zwalnianym pracownikom wsparcie w zakresie poszukiwania ofert pracy i odnalezienia się na rynku pracy. Zarząd analizuje również możliwości przyjęcia pracowników w pozostałych zakładach należących do Grupy.

Fabryka sklejki w Ełku została przejęta przez Grupę Paged w 2002r.

W 2017r. spółki Grupy Paged działające w sektorze produkcji sklejki odpowiedzialne były za ok. 80 % jej przychodów osiągnęły łącznie ponad 627 mln zł sprzedaży:

  • Paged Sklejka SA - przychody: 352,772 mln zł, strata 2,750 mln zł
  • Sklejka-Pisz Paged SA (w 2018r. przekształcona w Sklejka-Pisz Paged sp. z o.o.) - przychody 277,889 mln zł, zysk brutto 39,783 mln zł .

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz