/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TECHNOLOGIE

Record Power - rzemieślnicze obrabiarki do drewna

Agencja AMK

Autor:
Źródło: Agencja AMK
Data: 2019-07-12


Rozwój nowoczesnych technologii obróbki drewna w znacznej mierze podąża w kierunku potrzeb produkcji masowej. Jednak nie wszyscy potrzebują drogich maszyn, które pozwalają wytwarzać setki czy tysiące sztuk produktów. Na potrzeby rzemieślników czy hobbystów zajmujących się produkcją małoseryjną czy wręcz jednostkową odpowiadają urządzenia brytyjskiej firmy Record Power.

Record Power - rzemieślnicze obrabiarki do drewnaRecord Power - rzemieślnicze obrabiarki do drewnaFot. Agencja AMK

Firma Record Power została założona przeszło 100 lat temu w Sheffield, miejscowości uznawanej za kolebkę brytyjskiego przemysłu stalowego. W Wielkiej Brytanii Record Power kojarzona jest przede wszystkim jako producent wysokiej jakości narzędzi, powstających w oparciu o wieloletnie doświadczenie i gromadzoną równolegle latami wiedzę z zakresu ich produkcji i projektowania. Polityka ciągłego doskonalenia i rozwoju, pozwala firmie na utrzymanie wiodącej pozycji wśród producentów maszyn i narzędzi.

Także kojarzona z Record Power marka urządzeń przemysłowych Startrite®, ma bardzo długą historię w dostarczaniu wysokiej jakości, trwałych maszyn i urządzeń dla rzemiosła a wiele różnych stosowanych w tych maszynach rozwiązań, jest inspiracją do wykorzystania ich także w urządzeniach Record Power.

Przeprowadzka w 2013r. do nowej siedziby, przypadła na bardzo dobry czas w historii firmy, otwierając tym samym nowe możliwości rozwoju i rozszerzania działalności, zapewniając jej trwały sukces i pomyślnie rokując dalszy wzrost.

Siedziba, salon wystawowy i centrum dystrybucji Record Power znajdują się obecnie w samym sercu Wielkiej Brytanii w Barlborough Links, niedaleko Sheffield. Firma współpracuje ze starannie dobranymi partnerami handlowymi z Wielkiej Brytanii, Europy i Dalekiego Wschodu, dostarczając im wysokiej jakości produkty oraz kontynuując produkcję niektórych produktów w Wielkiej Brytanii.

Z roku na rok rośnie też export produktów Record Power - obecnie firma dostarcza swoje urządzenia do ponad 30 krajów na całym świecie. W nowej siedzibie, działy kontroli jakości i rozwoju produktów, posiadają lepsze możliwości rozwoju, zapewniając ciągłą poprawę jakości oraz współtworząc długofalową strategię rozwoju. Od 2012r. maszyny i urządzenie Record Power dzięki firmie Agencja AMK z Poznania są także dostępne dla polskich klientów.

 

Oferta Record Power obejmuje wszystkie najistotniejsze maszyny stolarskie:

oraz wiele innych urządzeń i akcesoriów.

Record Power - rzemieślnicze obrabiarki do drewnaRecord Power - rzemieślnicze obrabiarki do drewnaFot. Agencja AMK

TOKARKI

Record Power jest słusznie kojarzona jako dostawca kompleksowej oferty dla tokarzy. Oferta urządzeń tej marki adresowana jest zarówno dla profesjonalistów jak i ambitnych amatorów tokarstwa.

Oznacza to, że użytkownik będący w posiadaniu oferowanych urządzeń, posiada zestaw, który pozwoli mu na całkowitą niezależności: od przygotowania materiału do toczenia na pilarce taśmowej lub tarczowej, poprzez samo toczenie, a także wykończenie projektu – w zależności od rodzaju obiektu - ręcznie bezpośrednio na tokarce lub na którejś z oferowanych szlifierek oscylacyjnych lub tarczowo-taśmowych.

ODCIĄGI

Record Power oferuje także inne urządzenia, również istotne dla każdego zakładu obróbki drewna – odciągi i akcesoria do podłączenia maszyn do urządzenia odciągowego.

Urządzenia odciągowe obejmują modele, które przeznaczone są do podłączenia jednej maszyny, poprzez urządzenia z dwoma lub trzema silnikami, z opcją mocowania na ścianie, które mogą spełniać funkcję centralnej jednostki odciągowe w zakładzie.

Ofertę odciągów uzupełnia filtr powietrza, którego zadaniem jest oczyszczanie powietrza pomieszczeniach - filtrowanie także drobnych cząstek do 1 mikrona. Filtr istotny także z tego względu, że długotrwała ekspozycja na pył drzewny stanowi zagrożenie dla zdrowia.

OSTRZARKI

Record Power - rzemieślnicze obrabiarki do drewnaRecord Power - rzemieślnicze obrabiarki do drewnaFot. Agencja AMK

Z kolei wolnoobrotowe ostrzarki narzędzi z kamieniem pracującym w kąpieli wodnej dostarczane są wraz z bogatą ofertą przystawek umożliwiających ostrzenie nie tylko noży tokarskich i dłut, ale praktycznie wszystkich narzędzi do obróbki drewna, a ponadto także różnego rodzaju sprzętu stosowanego w gospodarstwie domowym (nożyczek, siekier itp.).

 KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIA DLA TOKARZY

Na szczególne omówienie zasługuje na pewno oferta tokarek tej firmy. Record Power oferuje całą gamę urządzeń, począwszy od małych tokarek stołowych przeznaczonych dla pasjonatów tokarstwa lub małych zakładów rzemieślniczych, poprzez średniej wielkości maszyny do dużych urządzeń. Osobną grupę stanowi także bogata oferta oprzyrządowania i akcesoriów do tokarek.

Najmniejsze z tokarek w ofercie Record Power są modele serii DML. To idealne maszyny dla użytkowników, których ogranicza budżet lub nie dysponują powierzchnią wymaganą do obsługi większych tokarek.

Modele DML250, DML305 i DML320 różnią się długością toczenia między kłami, wysokością toczenia nad łożem i mocą silnika. Wszystkie maszyny posiadają wykonane z precyzyjne szlifowanego odlewu żeliwnego łoże, żeliwny wrzeciennik, konik i żeliwną podtrzymkę noża tokarskiego. Takie wykonanie znacząco redukuje wibracje powstające podczas toczenia i zapewnia odpowiednią stabilność konstrukcji, także podczas toczenia większych elementów. Maszyny tej serii są dostarczane standardowo jako wersje stołowe. Istnieje także możliwość zakupienia podstawy do tokarki oraz przedłużenia łoża, zwiększającego zakres obróbki danego modelu.

W tej klasie maszyn najbardziej interesującą i cieszącą się największą popularnością w Europie jest tokarka DML 320. Model ten to przykład doskonałej relacji ceny do możliwości urządzenia. Maszyna posiada bezstopniową regulację prędkości w zakresie 250 - 3850 rpm, z precyzyjnym, cyfrowym wyświetlaczem, co pozwala na płynną regulację prędkości obrotowej, w zależności od wymogów toczenia. System 3 kół pasowych zapewnia doskonały moment obrotowy we wszystkich zakresach prędkości. Jest on zasilany przez wysokiej jakości, wolny od wibracji silnik. Ponadto istnieje możliwość zmiany kierunku obrotów, co jest szczególnie przydatne podczas szlifowania i umożliwia uzyskanie gładkiej powierzchni toczonych i szlifowanych elementów.

Kolejna średnia klasa maszyn to tokarki dedykowane także dla profesjonalnych użytkowników – modele CL3 i CL4. Dostępne obecnie urządzenia to nowe wersje modeli, oferowanych już wcześniej przez Record Power.

Record Power - rzemieślnicze obrabiarki do drewnaRecord Power - rzemieślnicze obrabiarki do drewnaFot. Agencja AMK

Nowe modele serii CL mają większą niż poprzednio średnicę prowadnic łoża, co daje jeszcze większą stabilność. Zwiększono także długość stalowych prowadnic łoża – mają one bardziej praktyczny zakres 610mm. Dla obydwu modeli dostępne są także przedłużenia prowadnic łoża. Model CL4 jest standardowo oferowany z mechanizmem bezstopniowej regulacji prędkości w zakresie 13-4600 rpm(tzw. mechanizm VSLK). Model CL3 posiada 5 prędkości.

Wrzeciono tokarki CL3 i wrzeciona CL4 mają większą niż poprzednio średnicę i są standardowo wyposażone w gwint M33.

Obydwa modele tokarek mają możliwości obrotu wrzeciennika. Przy zakupie dostępnego jako opcja oprzyrządowania do toczenia misek i odpowiedniej podtrzymki, umożliwia to toczenie z przodu maszyny. Jest to bardzo istotne, gdyż pozwala na toczenie większych średnic.

Największe z tokarek w ofercie Record Power są modele: Coronet Herald oraz MAXI-1-M33.

Tokarka Cornet to najnowszy model tokarki Record Power, który jest owocem nagromadzenia wieloletnich doświadczeń tego producenta w produkcji i sprzedaży wysokiej jakości tokarek dodrewna. Nowoczesne wzornictwo z eleganckimi, zrównoważonymi krzywiznami przypomina produkowane wcześniej tokarki Coronet. W najdrobniejszych detalach widoczna jest dopracowanie zastosowanych rozwiązań, ergonomię i bardzo dobrą jakość wykonania. Praca na tej maszynie to prawdziwa przyjemność.

Od strony technicznej tokarka Herald to przede wszystkim masywna i mocna maszyna wykonana z odlewu żeliwnego, wyposażona w elektroniczną regulację prędkości. Silnik o mocy 1000 W spełnia najnowocześniejsze standardy i posiada bardzo dobry moment obrotowy.

Nietypowo dla tokarek w tej klasie cenowej, w modelu tokarki Coronet można obrócić wrzeciennik o 360°. Dzięki temu można także toczyć elementy o większych średnicach. Po zmianie kierunku obrotów wrzeciona otrzymamy tokarkę przeznaczoną dla osób leworęcznych. Umieszczony poniżej wrzeciennika system pozycjonowania, pozwala na proste ustawianie wybranych i powtarzalnych pozycji.

Natomiast model MAXI-1-M33 to największa i najbardziej profesjonalna tokarka w ofercie RecordPower. Maszyna posiada wszystkie cechy, omawiane już przy wcześniejszych modelach: wykonane z odlewu żeliwnego łoże, zintegrowaną podstawę, możliwość obracania wrzeciennika, bezstopniową regulację prędkości i mocny silnik 1600 W. Nie ma możliwości przedłużenia łoża, jednak standardowy zakres obróbki między kłami (950mm) spełnia oczekiwania większości użytkowników.

Tokarki Record Power nadają się także doskonale do celów szkoleniowych. Kursy toczenia organizowane przez firmę Donitza są przeprowadzane właśnie na urządzeniach Record Power.

Także inna firma organizująca szkolenia dla tokarzy – KepaMarzeń, od drugiej połowy bieżącego roku zostanie wyposażona w tokarki Record Power.

Warta zainteresowania jest także bogata oferta akcesoriów dostępnych do tokarek Record Power: uchwyty, tarcze tokarskie, zabieraki, kły, dłuta do toczenia itp. Na szczególną uwagę zasługują niewątpliwie uchwyty tokarskie SC3 i SC4. Wzorowane na uchwytach stosowanych w tokarkach do metalu, w połączeniu z szeroką gamą szczęk tokarskich umożliwiają mocowanie praktycznie każdego kształtu.

-------------

Artykuł  powstał we współpracy z 

AGENCJA AMK
ul. Św. Wincentego 10
61-003 Poznań
 

 

GODZINY OTWARCIA:
w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00

T: +48 61 879 99 25
e-mail: sklep@agencja-amk.pl
serwis: serwis@agencja-amk.com.pl

Agencja AMK działa na rynku od w 1992 roku. Zajmujemy się m.in. sprzedażą maszyn stacjonarnych, elektronarzędzi i urządzeń mających zastosowanie w obróbce drewna, metalu oraz w budownictwie.

Nieustanie dokładamy starań aby optymalnie dopasować naszą ofertę do potrzeb rynku. Jesteśmy przedstawicielem na terenie polski firm:

  • Lamello AG Verbindungstechnik – Szwajcaria
  • Sjobergs – Szwecja
  • Record Power Ltd - Anglia
 
Pod własną marką SYSTEMY KLEJOWE Agencji AMK Sp. z o.o. Sp. k. oferujemy profesjonalne  maszyny i urządzenia do nakładania klejów lakierów lub farb. 

Nasze produkty oferujemy za pośrednictwem sieci punktów handlowych na terenie całego kraju. Poprzez ciągły rozwój staramy się możliwie najlepiej odpowiadać na oczekiwania naszych Partnerów Handlowych oraz Klientów Końcowych.  

O właściwą obsługę i doradztwo techniczne dba zespół wyszkolonych pracowników w siedzibie Firmy oraz doradcy techniczno-handlowi pracujący w terenie.

Zapraszamy do współpracy.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Większość maszyn jakie mam w swoim warsztacie, są zdecydowanie bardziej ...

zaawansowane bo tego wymaga produkcja na większą skalę. Większość maszyn znalazłem na ****. Chociaż nie powiem kilka rzemieślniczych maszynek też mam.

Wpis edytowany przez Administratora

Radzio [2]Odpowiedz na ten komentarz2019-11-28 23:34:57

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz