/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MEBLE DO OGRODU

Opoka dobrego stylu i nowoczesna klasyka, czyli wszystko o drewnianych meblach do ogrodu

Bazkar

Autor:
Źródło: Bazkar
Data: 2019-06-05


Są znane od wieków. Z chęcią wykorzystuje się je na tarasach i w ogrodach, zaaranżowanych w najróżniejszych stylach. Drewniane meble to rozwiązanie, które nigdy nie wychodzi z mody i zawsze wpisuje się w nowe koncepcje architektów. Na co zwracać uwagę, jeśli pragniemy znaleźć wyposażenie, które zostanie z nami przez lata w niezmienionej formie, wciąż pięknej i funkcjonalnej?

Meble drewniane - aranżacja Kennedy HelaMeble drewniane - aranżacja Kennedy HelaFot. Bazkar

Drewno drewnu nierówne – z czego wytwarza się drewniane meble?
 
Nie każdy gatunek drewna nadaje się na meble do użytku na zewnątrz. Wyposażenie ogrodu musi być odporne na kaprysy pogody, skoki temperatur, szkodliwe działanie promieni słonecznych oraz zróżnicowany poziom wilgotności powietrza. Dlatego też, jeśli chcemy znaleźć dobrej jakości meble ogrodowe drewniane warto od razu sprawdzić, z czego je zrobiono.
 
Jakie są najczęściej stosowane rodzaje drewna?
 
Bardzo popularne jest drewno tekowe, w pełni odporne na wilgoć i zmienne warunki pogodowe. W teczynie znajdują się specjalne olejki oraz kwas krzemowy, które sprawiają, że nie wymaga ona dodatkowej impregnacji, zachowując przez długi czas swoje właściwości i piękny wygląd.
 
Często meble ogrodowe wytwarza się też z drewna akacjowego. Sama nazwa może być nieco myląca. Tak naprawdę drewno pochodzi bowiem nie z akacji, a z robinii akacjowej, która pierwotnie występowała w Ameryce Północnej, a współcześnie rośnie niemal na całym świecie. Obecnie uprawia się je często na plantacjach, dla zachowania naturalnego drzewostanu.
 
Drewno robinii jest niezmiernie twarde i wytrzymałe. Wykazuje dużą odporność na warunki atmosferyczne, wilgoć, a także grzyby i pleśń. Dzięki temu meble z niego wykonane można przechowywać na zewnątrz przez cały rok.
 
Najmodniejsza kolorystyka mebli drewnianych
 
Współczesne ekotrendy w aranżacji wnętrz oraz ogrodów stawiają na naturalne surowce. Drewno idealnie wpisuje się we wspomniane tendencje. Projektanci najchętniej wykorzystują materiał w naturalnym kolorze, z widoczną fakturą i rysunkiem słojów.
 
W przypadku opisanych wyżej gatunków drewna, jest dostępnych wiele różnych odcieni – od jasnego beżu aż po złociste lub nawet czerwonawe brązy. Dzięki temu z łatwością można zastosować je w rozmaitych ogrodach, zaaranżowanych w dowolnych, popularnych stylach.
 
Stylistyka dopasowana do różnych warunków
 
Drewniane meble są niezmiernie uniwersalne. Zazwyczaj wykonuje się je w klasycznych formach, o prostej i zwartej bryle. Dzięki temu bez trudu możemy je wkomponować w rozmaite aranżacje ogrodowe – od skrajnie klasycznych rozwiązań, po ultranowoczesne i minimalistyczne. Można je umieszczać na balkonie, tarasie, a także w zielonej części ogrodu.
 
Dla uzyskania jeszcze ciekawszych efektów wizualnych warto też zdecydować się na zestawy, które łączą drewno z elementami wykonanymi z metalu. Pozwala to znacząco zwiększyć funkcjonalność wyposażenia oraz sprawić, że staje się ono jeszcze bardziej wytrzymałe.
 
Ze względu na swoje parametry oraz wagę, meble drewniane najlepiej ustawiać na stabilnym i twardym podłożu. Świetnie sprawdzają się na tarasie lub balkonie. Ustawienie ich na trawniku lub bezpośrednio na gruncie może spowodować, że będą mocniej chłonąć wilgoć oraz nierównomiernie zapadać się w rozmokniętym podłożu.
 
Dodatki a wygląd wyposażenia
 
Drewniane meble pozwalają również na uzupełnienie ich o tak modne obecnie poduszki. W ofercie wytwórców można znaleźć produkty o rozmaitej grubości oraz rodzaju pokrycia.
 
Najpopularniejsze w tym sezonie są poduszki w intensywnych kolorach (zielenie, czerwienie, turkusy) lub dekorowane geometrycznymi wzorami (kraty, szerokie pasy). Poduszki to świetne rozwiązanie, nie tylko dla podniesienia ogólnej wygody korzystania z mebli. Pozwalają również na szybką zmianę stylistyki całego zestawu wypoczynkowego, bez konieczności kupowania nowych mebli.
 
Na co zwracać uwagę, kupując poduszki? Przede wszystkim powinny być one łatwe w utrzymaniu czystości, ze zdejmowanymi poszewkami, które można prać w pralce. Dobrze, żeby materiał był odporny na działanie promieni UV, dzięki czemu dłużej utrzyma swój pierwotny odcień.

Opoka dobrego stylu i nowoczesna klasyka - meble drewniane do ogroduOpoka dobrego stylu i nowoczesna klasyka - meble drewniane do ogroduFot. Bazkar


 
Wyprawa do sklepu – na co zwracać uwagę podczas kupowania drewnianych mebli do ogrodu?
 
Jeśli chcemy mieć pewność, że wybrane meble posłużą nam przez długie lata, warto zwrócić uwagę podczas zakupów na kilka bardzo istotnych elementów.

  • Solidność wykonania. Należy dokładnie sprawdzić, jak dobrze zostało wykonane dane krzesło czy inny element wyposażenia. Jeśli widzimy jakiekolwiek luzy w poszczególnych łączeniach, możemy podejrzewać, że mebel nie nadaje się do długofalowego użytkowania. Należy też zobaczyć ilość punktów podparcia oraz łączeń pomiędzy poszczególnymi elementami. Jeśli jest ich zbyt mało, może to niekorzystnie wpływać na wytrzymałość produktu.
  • Stabilność dla większego komfortu i trwałości. Jednym z podstawowych parametrów, który jest związany z wygodą użytkowania, jest stabilność mebli. Dobrze zatem sprawdzić, jeszcze przed podjęciem finalnej decyzji o zakupie, czy krzesła się nie chwieją, są dobrze wyważone oraz odpowiednio ciężkie. Większa masa powoduje bowiem, że nie mają one tendencji do przechylania się i przewracania.
  • Rama i łączenia. Obejrzyj wszystkie części stanowiące konstrukcję i odpowiadające za składanie i rozkładanie mebli. Jeśli pojawiają się śruby i zawiasy, powinny być one wykonane z dobrej jakości, niekorodującego materiału. Dzięki temu meble długo utrzymają niezmienioną formę.
  • Ochrona środowiska – drewno z odzysku. Jeśli leży Ci na sercu ekologia, warto postawić na meble wykonane z recyklingowego drewna. Jego elegancki i lekko spatynowany wygląd jest obecnie niezmiernie modny i wpisuje się w wiele nowoczesnych, ogrodowych aranżacji. Należy jednak rozważnie dokonywać zakupów. Niekiedy drewno tekowe bywa postarzane chemicznie, podobnie jak zdarza się to w przypadku dębiny. Jeśli nie jesteśmy do końca pewni, czy mamy do czynienia z materiałem, który ma już swoje lata, warto skonsultować się ze specjalistą.

 
Uniwersalna klasyka – drewniane meble dla każdego ogrodu
 
Meble drewniane to ponadczasowe rozwiązanie – trwałe i estetyczne, które z łatwością można wkomponować w każdą przestrzeń ogrodową – od skrajnie klasycznych, aż do minimalistycznych i nowoczesnych aranżacji.
 
Podstawową cechą mebli do ogrodu jest ich wygoda. Piękne i stylowe poduszki sprawiają, że na drewnianych krzesłach można komfortowo spędzić dużo czasu z książką, relaksując się lub rozmawiając z bliskimi.
 
Piękne i stylowe zestawy mebli ogrodowych to funkcjonalne i dekoracyjne rozwiązanie. Dopełniają przestrzeń, budują strefę wypoczynku i sprawiają, że aż chce się spędzać na zewnątrz więcej czasu.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA