/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
CHEMIA DO DREWNA

Rzuceni na…głęboką wodę! Lakier jachtowy do ochrony drewna w ekstremalnych warunkach

Autor:
Źródło: V33
Data: 2019-06-04


Ahoj, przygodo! Tak, zwykle o tej porze roku, rozpoczynają się przygotowania do renowacji, dekoracji i ochrony elementów drewnianych w otoczeniu naszego domu – wszak własnoręcznie wykonana praca to ogromna satysfakcja i prawdziwy powód do dumy! Zadanie staje się nieco trudniejsze, jeśli ów wmarzony dom stoi nad brzegiem morza, albo, modą holenderską, zapragnęliśmy zamieszkać na pokładzie statku. Aby drewnianej konstrukcji niestraszne były żadne sztormy i burze, warto zawczasu pomyśleć o jej właściwym zabezpieczeniu. Tu z pomocą przychodzi Lakier jachtowy od V33, dzięki któremu aranżacja i estetyka naszego M nigdy nie osiądzie na mieliźnie!

Lakier JachtowyLakier JachtowyFot. V33

Lakier jachtowy V33, oparty na bazie żywic poliuretanowych, to doskonały produkt do ochrony drewnianych elementów – zwłaszcza w obliczu trudnych warunków atmosferycznych, zmiennych temperatur, wysokiego nasłonecznienia i długotrwałych opadów deszczu. Otrzymana powłoka charakteryzuje się całkowitą wodoszczelnością i wysoką odpornością na działanie słonej wody morskiej, dzięki czemu z powodzeniem zabezpieczy zarówno elewacje domów, drzwi oraz okna w budynkach nadmorskich, jak i mostki okrętowe czy elementy wykończeniowe statków. Lakier jest wysoce odporny na ścieranie - można go nakładać na poziome powierzchnie zewnętrzne np. tarasy, balkony, schody i nadaje się do wszystkich gatunków drewna europejskiego i egzotycznego.

Rada Eksperta V33: Pracę z produktem zaczynamy od odpowiedniego przygotowania powierzchni. Surowe drewno wygładzamy i odkurzamy. W przypadku surowca pokrytego lakierem lub woskiem, należy usunąć warstwę preparatu i starannie oczyścić materiał. Całość zmywamy, pozostawiamy do wyschnięcia na 24 godziny, szlifujemy i odpylamy. Preparat nanosimy za pomocą płaskiego pędzla lub pistoletu ( po rozcieńczeniu 10% benzyną lakową ). Pierwszą warstwę pozostawiamy do wyschnięcia na 6 godzin, lekko szlifujemy, odkurzamy i nakładamy drugą warstwę lakieru. W przypadku drewna zainfekowanego lub w celu biobójczej ochrony drewna, przed nałożeniem lakieru na surowe drewno, zalecamy zastosowanie Impregnatu do drewna konstrukcyjnego V33.

Gotowi, by wypłynąć na szerokie wody ochrony i dekoracji?

Lakier jachtowy V33 jest dostępny w sklepie Drewno.pl >>>

Rzuceni na…głęboką wodę! Lakier jachtowy do ochrony drewna w ekstremalnych warunkach (Zdjęcia: 2)

Lakier JachtowyLakier Jachtowy

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz