/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
SZTUKA

Rzeźbił na Syberii i w Chinach - Teraz idzie po rekord Guinessa

Drewno.pl

Autor: oprac.red
Źródło: Drewno.pl
Data: 2019-05-20


Robert Wyskiel - artysta rzeźbiarz, który trzykrotnie rywalizował na Syberii w największych konkursach rzeźby drewnianej na świecie, a w tym roku w Chinach wziął udział w festiwalu rzeźbienia w lodzie. Artysta, który specjalizuje się w rzeźbieniu pilarką postanowił pobić rekord Guinessa na największą rzeźbę z drewna wykonaną z jednej kłody.

Rzeźbił na Syberii i w Chinach - Teraz idzie po rekord GuinessaRzeźbił na Syberii i w Chinach - Teraz idzie po rekord GuinessaFot. R. Wyskiel

Obecny rekord to ok. 13 m długości, w związku z czym podstawowym problemem było znalezienia surowca o odpowiednich wymiarach. -Trzy lata rozglądałem się za odpowiednim materiałem. Wiele razy na mojej drodze znalazły się duże okazy drewna, ale zawsze coś stało na przeszkodzie: wielka średnica, ale niewielka długość, próchnica na 13 metrze albo umiejscowienie drzewa zagrażające mieszkańcom przy obaleniu w całości... - mówi Robert Wyskiel. Jednak cierpliwość popłaca i za parę dni, 60 km od Bydgoszczy artysta rusza z nowym projektem.

Rzeźbił na Syberii i w Chinach - Teraz idzie po rekord GuinessaRzeźbił na Syberii i w Chinach - Teraz idzie po rekord GuinessaFot. R. Wyskiel

Drugą przeszkodą okazują się finanse, bowiem wykonanie tak dużej rzeźby pociągnie za sobą spore koszty. -Dzięki pomocy Urzędu Miasta Hel jestem w stanie zrealizować swój cel, bo jak wiadomo koszty tego pomysłu są bardzo duże. Aczkolwiek cały czas szukam sponsora strategicznego, dzięki któremu mógłbym skupić się wyłącznie na pracy. Myślę, że i potencjalny sponsor może na współpracy zyskać, ponieważ projekt nie kończy się w momencie ukończenia dzieła - mówi artysta.

Na pytanie o gabaryty kłody, która pretenduje do rekordu Robert Wyskiel odpowiada wymijająco: Na tą chwilę rekord Guinessa na największą rzeźbę z drewna z jednego kawałka wynosi około 13 metrów. Za 3-4 tygodnie, bo tyle potrwa moja praca, będzie wszystko jasne.

Więcej na temat Roberta Wyskiela i jego prac można znaleźć na https://www.facebook.com/www.rzezbiarstwo.net

Liczba wyświetleń: 4489


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA