/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TARTACZNICTWO

Spłonął tartak w Brzostowie

Autor: oprac. red
Źródło: PSP w Pile
Data: 2019-04-24


23. kwietnia doszczętnie spłonął tartak w Brzostowie (pow. pilski). Wraz z zakładem spalił się dom właścicieli. Prowadzona jest zbiórka dla pogorzelców.

Spłonął tartak w BrzostowieSpłonął tartak w BrzostowieFot. PSP w Pile

We wtorek 23. kwietnia około godz. 10.30 wybuchł pożar w tartaku w Brzostowie należącym do Wytwórni palet i opakowań drewnianych J. Szuty. Ze względu na silny wiatr ogień rozprzestrzenił się błyskawicznie i szybko objął halę produkcyjną, plac surowca oraz budynek mieszkalny należący do właścicieli zakładu.

Ze względu na panujące warunki atmosferyczne panowało bardzo duże zadymienie, a porywisty wiatr przenosił ogień na pobliskie gospodarstwa i zabudowania. Strażacy gasili pożar równolegle w kilku miejscach. Ze względu na charakter akcji gaśniczej na miejsce pożaru zadysponowany został kontener z aparatami powietrznymi oraz dodatkowe jednostki z powiatu chodzieskiego i złotowskiego. Na miejsce pożaru przybyła również grupa operacyjna z KW PSP Poznań. W działaniach gaśniczych uczestniczyło 35 zastępów straży pożarnej. Bezpośrednio akcja gaszenia pożaru trwała blisko 2 godziny, następnie strażacy przystąpili do dogaszania pogorzeliska.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ojTb1IDPfwY" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

W wyniku pożaru całkowicie zniszczona została hala produkcyjna wraz z wyposażeniem, część surowca i wyprodukowanej tarcicy. Spłonął również budynek mieszkalny. Na rzecz pogorzelców prowadzona jest zbiórka na odbudowę domu. Szczegóły znajdują się na stronie Urzędu Gminy Miasteczko Krajeńskie http://www.miasteczkokrajenskie.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=29&artykul=1675&akcja=artykul


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz