/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

FEMB Level - nowy europejski certyfikat meblowy

Autor: oprac. red
Źródło: FEMB / Grupa Nowy Styl
Data: 2019-04-23


Certyfikat FEMB Level to nowy europejski standard zrównoważonego rozwoju dla mebli biurowych. Najważniejsze informacje o certyfikacie, w imieniu Europejskiej Federacji Mebli Biurowych FEMB, prezentuje Grupa Nowy Styl.

FEMB Level - nowy europejski certyfikat meblowyFEMB Level - nowy europejski certyfikat meblowyFot. FEMB

Jak ogłosiła Europejska Federacja Mebli Biurowych FEMB, producenci, sprzedawcy i nabywcy mebli biurowych i przeznaczonych do użytku innego niż domowy mogą już znaleźć wszelkie informacje na temat nowego europejskiego systemu certyfikacji LEVEL w zakresie zrównoważonego rozwoju w internecie, pod adresem www.levelcertified.eu.

W ciągu ostatnich ośmiu lat, Europejska Federacja Mebli Biurowych FEMB, organizacja zrzeszająca europejskich producentów mebli biurowych zleciła opracowanie i akredytację pierwszego w Europie wielokryterialnego standardu certyfikacji zrównoważonych mebli biurowych i przeznaczonych do użytku innego niż domowy. Teraz producenci, sprzedawcy i nabywcy mebli biurowych mogą już znaleźć wszelkie informacje na jego temat w internecie, pod adresem www.levelcertified.eu.

Czym wyróżnia się FEMB Level?
LEVEL jest pierwszym ogólnoeuropejskim systemem certyfikacji w zakresie zrównoważonego rozwoju w sektorze mebli biurowych i przeznaczonych do użytku innego niż domowy, który uwzględnia przepisy europejskie, przyjazne dla środowiska zasady prowadzenia zamówień publicznych oraz wytyczne UE dotyczące gospodarki o obiegu zamkniętym.

Certyfikacja obejmuje ocenę wszystkich aspektów zrównoważonego rozwoju w ramach czterech określonych obszarów wymagań: materiały, energia i atmosfera, zdrowie człowieka i ekosystemu oraz odpowiedzialność społeczna. Badanie i ocena obejmują nie tylko dobór materiałów użytych w produktach i ich wytwarzanie, ale także zachowania społeczne firmy, zużycie przez nią energii oraz wpływ wykorzystywanych składników chemicznych na środowisko i ludzi.

Ocena oparta na trzech poziomach badawczych
Cały proces certyfikacji jest prowadzony przez niezależne jednostki certyfikujące, które muszą posiadać akredytację LEVEL zgodną z normą ISO 17065. Jest on oparty na trójpoziomowym systemie punktacji zrównoważonego rozwoju. Produkty, zakłady produkcyjne i wartości firmy są oceniane w odniesieniu do czterech obszarów oddziaływania, na trzech poziomach badawczych. Wszyscy kandydaci muszą spełnić 23 warunki wstępne. Dopiero po ich spełnieniu mogą być brane pod uwagę inne, fakultatywne kryteria umożliwiające zdobywanie punktów. Następnie, w zależności od uzyskanego wyniku, dany produkt otrzymuje znak LEVEL na odpowiednim poziomie 1, 2 lub 3, przy czym poziom 3 jest najwyższym poziomem certyfikatu.

-Certyfikacja LEVEL to coś więcej, niż tylko kolejny standard zrównoważonego rozwoju - wyjaśnia Roman Przybylski, prezes Europejskiej Federacji Mebli Biurowych (FEMB) i członek zarządu Grupy Nowy Styl. -Chcemy pomóc nabywcom i użytkownikom mebli biurowych, m.in. dając im możliwość kompleksowego rozeznania się pod kątem ich procesów zakupowych. W ten sposób możemy jednocześnie wspierać producentów w ich zrównoważonych i odpowiedzialnych działaniach.

Od wprowadzenia certyfikacji LEVEL jesienią 2018r. certyfikat uzyskało już 81 produktów z oferty trzech producentów. Przyznane certyfikaty są na najwyższym poziomie, LEVEL 3. Grupa Nowy Styl będąc członkiem federacji FEMB wspierała rozwój certyfikatu Level i przygotowywała się do certyfikacji swoich rozwiązań.

-W certyfikacji Level, produkt jest soczewką, przez którą oceniana jest cała organizacja i jej procesy produkcyjne. Przy wdrażaniu nowych produktów braliśmy pod uwagę, by mogły sprostać wymaganiom Level. W 2020 roku planujemy certyfikację pierwszych naszych rozwiązań - dodaje Roman Przybylski.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz