/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Potężny pożar w tartaku w Dziemianach - trzeci w ciągu tygodnia

Autor: oprac. red.
Źródło: Straż Pożarna
Data: 2019-04-15


Olbrzymie straty po niedzielnym pożarze tartaku w Dziemianach należącego do firmy Complex. Potężny pożar był trzecim jaki na terenie tartaku odnotowano w ciągu tygodnia. Na terenie zakładu nie było pracowników i nikt nie został poszkodowany.

Potężny pożar w tartaku w Dziemianach - trzeci w ciągu tygodniaPotężny pożar w tartaku w Dziemianach - trzeci w ciągu tygodniaFot. OSP Raduń / Facebook

Tuż przed południem w niedzielę 14. kwietnia do Straży Pożarnej napłynęło zgłoszenie w sprawie pożaru jednej z hal produkcyjnych. W momencie przybycia na miejsce pierwszych zastępów objęta ogniem była cala hala produkcyjna oraz zgromadzone na zewnątrz drewno, a pożar rozprzestrzeniał się również na sąsiednie obiekty, w tym oddalony około 40 metrów budynek dworca kolejowego i budynki stacyjne.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube-nocookie.com/embed/YK37ia1vtxQ" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

-Udało się uchronić budynek dworca. Gdy rozpoczynaliśmy działania ogień już obejmował część dachu obiektu. Szybko udało się jednak ugasić pożar i budynek został ocalony. Budynkom stacyjnym też nic się nie stało. Wskutek pożaru nie ucierpiał także kompleks hal na terenie tartaku. Doszczętnie spłonęła hala produkcyjna. To, co nie uległo w niej spaleniu, został rozebrane przy pomocy ciężkiego sprzętu i przelane wodą - powiedział bryg. Tomasz Klinkosz, komendant PSP w Kościerzynie.

Łącznie w działaniach brały udział 25 zastępów straży pożarnej oraz samolot gaśniczy Lasów Państwowych.

Wielkość strat w chwili obecnej nie jest znana jednak można się spodziewać, że będą one ogromne. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

Niedzielny pożar był trzecim do jakiego na terenie tartaku w Dziemianach doszło w ciągu ostatniego tygodnia. 9. kwietnia zapaliły się trociny w silosie będącym częścią systemu odpylającego o czym informowaliśmy na łamach Drewno.pl. Jak informują strażacy, w sobotę 13. kwietnia, doszło do kolejnego zdarzenia kiedy to ogień zajął jeden z elementów hali tartaku. Dzień później spłonęła cała hala produkcyjna.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz