/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TECHNOLOGIE

Serra przejęta przez Wintersteiger

Autor: oprac.red
Źródło: Wintersteiger
Data: 2019-04-11


Niemiecki producent traków taśmowych Serra Maschinenbau GmbH został przejęty przez austriacką firmę Wintersteiger AG. Ogłoszona w marcu transakcja ma skutek wsteczny od 1. stycznia 2019r.

Na zdjęciu od lewej: Hans Fritz sen., Johann Fritz, Mag. Harold W. Kostka (CFO, Wintersteiger), Dr. (CFO) ,Dr. Florestan von Boxberg (CEO, Wintersteiger), (CEO), DI (FH) Andreas Doubrava, Christian MayerNa zdjęciu od lewej: Hans Fritz sen., Johann Fritz, Mag. Harold W. Kostka (CFO, Wintersteiger), Dr. (CFO) ,Dr. Florestan von Boxberg (CEO, Wintersteiger), (CEO), DI (FH) Andreas Doubrava, Christian MayerFot. Wintersteiger / reschfoto.at

Zatrudniająca około 40 osób firma Serra konstruuje, produkuje i sprzedaje maszyny i brzeszczoty do traków mobilnych i stacjonarnych. Produkty są dostarczane do ponad 80 krajów. Udział eksportu wynosi około 60%. W 2018r. obroty firmy osiągnęły 6,4 mln EUR. Serra, podobnie jak Wintersteiger, jest firmą niszową i liderem na swoim rynku.

Traki mobilne i stacjonarne produkowane przez Serra komplementarnie uzupełniają asortyment produktów Wintersteiger w dziale Woodtech (cienkotnące piły taśmowe, brzeszczoty, rozwiązania w zakresie automatyzacji i urządzenia do obróbki powierzchni drewna).

-Ta transakcja w dwojaki sposób przyspieszy rozwój firmy Wintersteiger. Po pierwsze, na produkty Serra istnieje potencjalny popyt na nowych rynkach, na których Wintersteiger ma już rozbudowaną strukturę dystrybucji, np. w USA. Po drugie, Wintersteiger może wykorzystać istniejącą sieć dystrybucji traków Serra do sprzedaży przede wszystkim brzeszczotów taśmowych, ale także cienkotnących pił taśmowych - tłumaczy dr Florestan von Boxberg, prezes zarządu Wintersteiger AG.

Obie firmy współpracowały już wcześniej. Serra sprzedawała swoim klientomw piły do trakow taśmowych produkowane przez Wintersteger. -Firmy Wintersteiger i Serra łączą już od 15 lat bardzo dobre relacje partnerskie, które zostaną teraz zintensyfikowane i rozbudowane. Oprócz doskonale uzupełniających się produktów, obie firmy mają także podobną filozofię działania. Po 20 latach na czele firmy opuszczam ją z ważnych powodów rodzinnych, wiedząc, że trafia ona w najlepsze ręce - mówi Johann Fritz, wspólnik zarządzający firmy Serra, komentując swoją decyzję dotyczącą sprzedaży przedsiębiorstwa.

Serra nie zniknie z rynku
Wintersteiger zachowa zarówno zakład produkcyjny w Rimsting (Niemcy) jak i markę Serra. Kierownictwo Serra Maschinenbau GmbH przejmą jej dotychczasowy dyrektor Christian Mayer oraz DI (FH) Andreas Doubrava, prokurent Wintersteiger AG.

 

***

Wintersteiger AG to austriacka firma założona w 1953. Zatrudnia ok. 1000 pracowników. W 2017r. osiągnęła obroty rzędu 154 mln euro. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz