/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
DREWNO W OGRODZIE

Zadbaj o porządek w swoim ogrodzie i magazynie

Autor:
Źródło: AJ Produkty
Data: 2019-03-28


Z problemem magazynowania akcesoriów niezbędnych do pielęgnacji ogródka muszą uporać się nie tylko amatorzy, ale też właściciele na przykład szkółek ogrodniczych. Także zadbanie o niezbędną ilość miejsca może być nie lada wyzwaniem. Na szczęście z pomocą przychodzi odpowiednie wyposażenie.

Zadbaj o porządek w swoim ogrodzie i magazynieZadbaj o porządek w swoim ogrodzie i magazynieFot. AJ Produkty

Branża ogrodnicza to bardzo perspektywiczny biznes – przewidywania firmy Euromonitor International na ten rok wskazują, że w skali całego świata wartość rynku ogrodniczego osiągnie około 81 miliardów euro. Poza tym prognozy wskazują na to, że w najbliższych latach Polacy będą wzbogacać swoje balkony i ogrody o nowe okazy. Przypuszcza się tak dlatego, że rynek ten w Polsce nie jest jeszcze mocno rozwinięty – sprzedaż roślin w naszym kraju to zaledwie 1/5 przychodów w branży ogrodniczej. Tymczasem w Europie Zachodniej rynek jest znacznie bardziej wysycony – rośliny odpowiadają tam za około połowę przychodów.

Porządek kluczem do sukcesu 

Uprawa roślin to zajęcie satysfakcjonujące, ale zarazem wymagające dużo zacięcia i poświęcenia miejsca na magazynowanie niezbędnych produktów i akcesoriów. W przypadku przydomowego ogródka organizacja przestrzeni nie jest raczej palącym problemem – wystarczy garaż lub niewielka szopa. Przed poważniejszym wyzwaniem stoją właściciele sklepów i przedsiębiorstw związanych z uprawą roślin. Odpowiednie zorganizowanie przestrzeni pozwala zaoszczędzić spore kwoty – nie ma bowiem konieczności wynajmowania większego magazynu czy dobudowywania nowego budynku. Poza tym przyspiesza to pracę i dostęp do zawartości.

Dość standardowym rozwiązaniem jest zakup odpowiedniego regału półkowego – szeroki wybór tego typu produktów można znaleźć np. w ofercie firmy AJ Produkty. To najlepszy (także finansowo) pomysł, jeśli potrzebujesz dużej ilości miejsca na przykład na worki z ziemią, doniczki czy narzędzia ogrodnicze. To także optymalne rozwiązanie, gdy w przyszłości planujesz rozbudowę swojej firmy. W takim przypadku wystarczy, że dokupisz tańsze dodatkowe moduły i zamontujesz je obok już posiadanych regałów. Co istotne, część półek w ofercie sklepu może także pełnić rolę stołu. To interesujące rozwiązanie, jeśli naprawdę nie masz miejsca na dodatkową przestrzeń roboczą.

Weź jednak pod uwagę, że zwykłe regały magazynowe dysponują ograniczoną nośnością – najczęściej sięga ona około 150 kilogramów na półkę, choć dostępne są też modele wzmocnione (do 700 kilogramów obciążenia). Jeśli planujesz jednak przechowywać większe ilości cięższych rzeczy, na przykład worki z ziemią, wybierz regały paletowe, które wytrzymają znacznie większe ciężary.

Zadbaj o swój komfort i bezpieczeństwo

Dostęp do najwyższych półek regałów łatwo zapewnisz sobie dzięki bezpiecznym i wytrzymałym drabinom lub schodkom. Asortyment tego typu oferowany przez AJ Produkty pochodzi od renomowanych producentów i daje gwarancję, że spełni swoje zadanie bez narażania użytkownika na bardzo poważne w skutkach upadki.

Koniecznie też przemyśl zakup platformy transportowej. To zdecydowanie korzystne finansowo rozwiązanie, które pozwoli ci wyeliminować problem przenoszenia cięższych rzeczy. Takie urządzenia wymagają znacznie mniej siły niż na przykład tradycyjne taczki. Możesz wybrać model o pojemności 120 litrów lub większy, mieszczący nawet 200 litrów. Pamiętaj, że dobrym wyborem będzie taczka wyprodukowana z odpowiedniej jakości stali lub malowana proszkowo – to zabezpieczy metal przed korozją, która w wilgotnym środowisku jest problemem niemal zawsze. O takie warunki w ogrodzie czy na zewnątrz nietrudno, szczególnie w kontakcie z ziemią czy roślinami.

Długofalowe oszczędności

Odpowiednie wykorzystanie dostępnej przestrzeni magazynowej bez odpowiednich akcesoriów i rozwiązań jest praktycznie niemożliwe. Miejsce na podłodze skończy się szybko, a układanie produktów na sobie doprowadzi do ich zniszczenia lub – w najlepszym przypadku – do utrudnienia pracy. Przy wyborze produktów pamiętaj zatem, że w przyszłości może zaistnieć potrzeba rozbudowy zastosowanych już rozwiązań. Dobrze będzie, jeśli wybierzesz na przykład takie regały, do których możesz zamontować tańsze moduły. Pozwolą ci one zwiększyć ilość miejsca na składowanie wszystkich niezbędnych akcesoriów.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz